Քաղաքական 19:24 15/08/2016
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) անդամ պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական նիստին մասնակցելու նպատակով օգոստոսի 15-ին Հայաստանի Հանրապետություն է ժամանել Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուի գլխավորած պատվիրակությունը:
Այդ մասին տեղեկացնում են ՀՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունից:
Ավելի վաղ հայտարարվել էր, որ նույն նիստին մասնակցելու նպատակով Հայաստան է ժամանել նաև ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան:
Մինչ այս, կիրակի օրը, Ռուսաստանի պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն Բաքվում հանդիպել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին։

Politics 21:01 15/08/2016 Region
Delegation headed by Russian Defense Minister, General of the Army Sergey Shoygu has arrived in Armenia on August 15 to participate in the regular session of Collective Security Treaty Organization (CSTO) Council of Defense Ministers to be held in Yerevan on August 16.
As press department of the Ra Ministry of Defense reports, Secretary General of the CSTO Nikolay Bordyuzha had earlier arrived in Yerevan.
To remind, on Sunday Sergey Shouygu was in Baku where he held a meeting with the president of Azerbaijan Ilham Aliyev.