Քաղաքական 19:24 15/08/2016
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) անդամ պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական նիստին մասնակցելու նպատակով օգոստոսի 15-ին Հայաստանի Հանրապետություն է ժամանել Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուի գլխավորած պատվիրակությունը:
Այդ մասին տեղեկացնում են ՀՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունից:
Ավելի վաղ հայտարարվել էր, որ նույն նիստին մասնակցելու նպատակով Հայաստան է ժամանել նաև ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան:
Մինչ այս, կիրակի օրը, Ռուսաստանի պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն Բաքվում հանդիպել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին։

Глава Минобороны РФ Сергей Шойгу прибыл в Ереван
С целью участия в очередном заседании Совета министров обороны стран Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) в Армению 15 августа прибыла делегация, возглавляемая министром обороны России генералом армии Сергеем Шойгу. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РА.
Ранее сообщалось, что для участия в данном заседании в Ереван прибыл генеральный секретарь ОДКБ Николай Бордюжа.
В минувшее воскресенье, 14 августа, Сергей Шойгу в Баку встретился с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.