Հասարակություն 15:02 18/08/2016
Աշխատանքային գրքույկների տեղեկատվությունը կմուտքագրվի պետական կենսաթոշակային համակարգի տվյալների շտեմարան, այսինքն՝ աշխատանքային գրքույկները գործածությունից դուրս կգան: Այդ մասին համապատասխան որոշումն այսօր կառավարությունն ընդունել է իր հերթական նիստում:
Կառավարության լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ ըստ այդմ՝ կսահմանվի աշխատանքային գրքույկում առկա տեղեկատվությունը պետական կենսաթոշակային համակարգի տվյալների շտեմարան ներառող ՀՀ կառավարության լիազորած պետական կառավարման մարմինը, կհաստատվի նաև աշխատանքային գրքույկները ՀՀ կառավարության լիազորած պետական կառավարման մարմին ներկայացնելու և աշխատողներին հանձնելու կարգը:
Այսպիսով՝ կապահովվի մինչև 2017թ. վարվող աշխատանքային գրքույկներում պարունակվող տեղեկատվության մուտքագրումը պետական կենսաթոշակային համակարգի տվյալների շտեմարան՝ աշխատողների աշխատանքային գործունեության մասին ողջ տեղեկատվությունը կենտրոնացնելով մեկ միասնական համակարգում:

Политика 17:12 18/08/2016 Армения
Содержащаяся в трудовых книжках информация будет занесена в базу данных государственной пенсионной системы, то есть трудовые книжки выйдут в Армении из обращения. Соответствующее решение было принято в четверг на заседании правительства Армении.
Как сообщает пресс-служба правительства РА, будет определен уполномоченный правительством орган, который займется занесением в базу данных государственной пенсионной системы содержащейся в трудовых книжках информации, будет установлен также порядок представления уполномоченному органу трудовых книжек и их возврата владельцам.
Таким образом, будет обеспечено занесение содержащихся в трудовых книжках сведений в базу данных государственной пенсионной системы до 2017 года, что позволит собрать всю информацию о трудовой деятельности работников в единой системе.