Քաղաքական 18:28 23/08/2016 Հայաստան
Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) անդամ պետությունների զինված ուժերի համատեղ օպերատիվ և մարտական պատրաստության 2016թ. պլանի համաձայն ՀՀ ԶՈՒ օպերատիվ խումբը և խաղաղապահ ստորաբաժանումը մասնակցում են օգոստոսի 23-ից 27-ը Բելառուսի Հանրապետությունում անցկացվող «Անխախտ եղբայրություն-2016» համատեղ խաղաղապահ զորավարժությանը: Այս մասին հայտնում են ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Օգոստոսի 23-ին Բելառուսի Հանրապետության զինված ուժերի համազորային զորավարժարանում տեղի է ունեցել «Անխախտ եղբայրություն-2016» զորավարժության բացման հանդիսավոր արարողությունը, որին մասնակցել են Բելառուսի պաշտպանության նախարար Անդրեյ Ռավկովը, ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Վալերի Սեմերիկովը, ՀԱՊԿ Միացյալ Շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Անատոլի Սիդորովը, ՀԱՊԿ անդամ պետությունների բարձրաստիճան ներկայացուցիչներ:
Երկու փուլով անցկացվող զորավարժության ընթացքում ՀԱՊԿ Հավաքական խաղաղապահ ուժերը խաղարկելու են Հավաքական անվտանգության տարածաշրջանում խաղաղության պահպանման գործողությունների նախապատրաստման և իրականացման վարժանքներ:
«Անխախտ եղբայրություն-2016» զորավարժությանը ներգրավված են շուրջ 1500 զինծառայողներ, 300 միավոր օդային և ցամաքային ռազմական տեխնիկա։
Զորավարժության գլխավոր խնդիրներից են ՀԱՊԿ անդամ պետությունների խաղաղապահ ուժերի միջև խաղաղապահ առաքելություն իրականացնելու ընթացքում փոխգործակցության և փոխըմբռնման ձևավորումն ու ամրապնդումը, համատեղ գործողությունների արդյունավետության  բարձրացումը, փորձի փոխանակումը:
Օգոստոսի 24-ից կմեկնարկեն զորավարժությանն ընդգրկված ՀԱՊԿ անդամ պետությունների խաղաղապահ ստորաբաժանումների համատեղ վարժանքները, որոնց ընթացքում կիրականացվեն խաղաղապահ առաքելությունների տարաբնույթ գործողություններ:

Society 19:17 23/08/2016 Armenia
The operative and peacekeeping unit of Armenia’s Armed Forces is participating in “Unbreakable Brotherhood 2016” exercise, which is taking place in the combined arms exercise area Obuz-Lesnovsky in Brest Oblast of Belarus, on 23-27 August. As Armenia’s Defense Ministry reports, the exercises are conducted in accordance with the joint action plan 2016 of operational and combat readiness of CSTO  (Collective Security Treaty organization) management.
According to the source, on August 23 Belarusian Defense Minister Andrey Ravkov, CSTO Deputy Secretary General Valeri Semerikov and other high-ranking militaries attended the opening ceremony of “Unbreakable Brotherhood 2016” exercise.
As part of the exercise the CSTO collective peacekeeping forces will test the real readiness of the staffs, commanders and rank and file personnel of the peacekeeping forces to act in an aggravated crisis situation
Up to 1,500 personnel representing the armies, interior troops and police of all the six CSTO member states as well as about 30 aircraft, armored vehicles and automobiles will be involved in the exercise.