Մշակույթ 16:19 06/09/2016 Հայաստան
Երևանյան 10-րդ միջազգային երաժշտական փառատոնը  նվիրված է ՀՀ անկախության 25-ամյակին: Փառատոնի մեկնարկը տրվելու է Արամ Խաչատրյան համերգասրահում սեպտեմբերի 12-ին՝  հանրահայտ ջութակահարուհի Վիվիան Հագների (Ռուսաստան) մենակատարությամբ:
Panorama.am-ին Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբից տեղեկացրեցին, որ համերգը ղեկավարելու է դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյանը: Համերգին հնչելու է Դվորժակի, Էկտոր Բեռլիոզի ստեղծագործություններից:
Փառատոնը շարունակվելու է մինչև հոկտեմբերի 10-ը: Ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ ելույթ են ունենալու տարբեր երկրներից հայտնի երաժիշտներ, դիրիժորներ:
Նշենք, որ փառատոնն իրականացվում է ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո և մշակույթի նախարարության աջակցությամբ: Փառատոնի գեղարվեստական ղեկավարներն են Ալեքսանդր Չաուշյանը և Էդուարդ Թոփչյանը:

Culture 17:56 06/09/2016 Armenia
Yerevan 10th International Music Festival is dedicated to the 25th anniversary of the Independence of the Republic of Armenia. The festival will officially start on September 12, featuring famous violinist Viviane Hagner in Aram Khachatryan Concert Hall.
Armenian National Philharmonic Orchestra informed Panorama.am that Conductor Eduard Topchjan will lead the concert, which will feature works of Dvorak and Hector Berlioz.
The festival will last until October 10. Famous musicians and conductors from different countries will perform along the Armenian National Philharmonic Orchestra.
The festival is held under the High Patronage of the First Lady of Armenia, Mrs. Rita Sargsyan and is supported by the Ministry of Culture of RA. The Artistic Directors of the Festival are Alexander Chaushian and Eduard Topchjan.