Լավրովը հանդիպել է Մինսկի խմբի համանախագահներին
Մոսկվայում այսօր ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը հանդիպել է ԼՂ խնդրի կարգավորմամաբ զբաղվող ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին՝ Իգոր Պոպովին, Ջեյմս Ուորլիքին և Պիեռ Անդրիոյին, ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչն Անջեյ Կասպրշիկին: Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական էջից:
Ռուսական կողմի տարածած պաշտոնական տեղեկատվության համաձայն, հանդիպման ժամանակ քննարկվել են ղարաբաղյան խնդրի կարգավորման արդի հարցեր, այդ թվում մայիսի 16-ին Վիեննայում և հունիսի 20-ին Սանկտ Պետերբուրգում կայացած հանդիպումների ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման վերաբերյալ:

Lavrov receives MG co-chairs
Russian Foreign Minister, Sergey Lavrov has received OSCE MG co-chairs, James Warlick, Igor Popov and Pierre Andrieu, as well as Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, Andrzej Kasprzyk, the official website of the Russian Foreign Ministry http://www.mid.ru/en/main_en informs.
According to the ministry, they discussed topical issues related to Nagorno Karabakh conflict settlement, including the implementation of the agreements reached during the summits in Vienna on May 16 and in St. Petersburg on June 20.
The sides also discussed the current situation on the Armenian-Azerbaijani border, as well as the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan.