Քաղաքական 15:53 14/09/2016 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 14-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության նորանշանակ վարչապետ Կարեն Կարապետյանին:
Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության ներկայացրած ուղերձում ասված է.
«Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Դուք ունեք հարուստ փորձ ու գիտելիքներ, մարդկային ու մասնագիտական բարձր ունակություններ ու կարողություններ, որոնք մեծապես կօգնեն Ձեզ այդ պատասխանատու պաշտոնում Ձեր գործունեության իրականացման ճանապարհին:
Վստահ եմ, որ այսուհետ էլ անմնացորդ կծառայեք հայրենիքի և հարազատ ժողովրդի զարգացման ու բարգավաճման, հայոց պետականության ամրապնդման, տնտեսության առաջընթացի ապահովման, Հայաստանի և Արցախի միջև կապերի շարունակական խորացման ու ընդլայնման հայրենանվեր գործին:

Политика 15:59 14/09/2016 НКР
Президент Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Бако Саакян направил поздравительное послание новоназначенному премьер-министру Республики Армения Карену Карапетяну. Текст послания приводит пресс-служба президента НКР:
«От имени народа, властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю Вас с назначением на должность премьер-министра Республики Армения!
Вы обладаете богатым опытом и знаниями, высокими человеческими и профессиональными качествами и возможностями, которые станут хорошим подспорьем в осуществлении Вашей деятельности на этой ответственной должности.
Уверен, что и в дальнейшем Вы будете самоотверженно служить патриотическому делу развития и процветания родины и своего народа, укрепления армянской государственности, обеспечения экономического прогресса, последовательного углубления и расширения связей между Арменией и Арцахом.