Հասարակություն 17:13 14/09/2016 Հայաստան
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ու «Յունիստրիմ» դրամական փոխանցումների համակարգն այսօր «Ռադիո Վան»-ի ուղիղ եթերումամփոփել են համատեղ`«Հաղթող փոխանցում» ակցիայի արդյունքները:
Բանկի հանրային կապերի ծառայությունից հայտնում են, որ ակցիային մասնակցել են այն քաղաքացիները, ովքեր 18.04.2016-18.08.2016 ընկած ժամանակահատվածում`«Յունիստրիմ» դրամական փոխանցումների համակարգով կատարել և/կամ ստացել են ամենամեծ քանակությամբ դրամական փոխանցումները` ՎՏԲ- Հայաստան Բանկի միջոցով, և/կամ փոխանցումներ են կատարել դեպի ՎՏԲ խմբի Ուկրաինայի, Ղազախստանի, Վրաստանի և Ռուսաստանի Ֆեդերացիայում` «Յունիստրիմ» դրամական փոխանցումների համակարգի սպասարկման կետեր:
Պատահական ընտրության արդյունքների հիման վրա, «Հաղթող փոխանցում» ակցիայի 100ամենաակտիվ մասնակիցներից ընտրվել են 10 հաղթողներն, ում անունները հայտարարվել են «Ռադիո Վանի» ուղիղ եթերում:
Խաղարկության արդյունքում մրցանակակիրներ են դարձել`
• Նվարդ Պետրոսյան
• Աղավնի Ներսիսյան
•  Դիանա Սարգսյան
•  Արթուր Մանուկյան
• Արթուր Կասինյան
• Մանվել Ավետիսյան
• Քրիստինե Մնացականյան
• Սյուզաննա Ղազարյան
• Ռազմիկ Մանուչարյան
• Քրիստինե Պապոյան
Նրանցից յուրաքնչյուրին շնորհվել է 100.000 ՀՀ դրամի չափով դրամական պարգևներ, որոնցով կարող են կատարել կենցաղային տեխնիկայի գնումներ Բանկի կողմից առաջարկվող առևտրի կենտրոններից:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը` «Յունիստրիմ» դրամական փոխանցումների համակարգի հետ իր համագործակցությունը սկսել է 2011թ.-ից, դառնալով ՀՀ-ից կատարվող դրամական փոխանցումների քանակով առաջատարներից մեկը: Համատեղ միջոցառումների ու ակցիաների շնորհիվ` «Յունիստրիմ» դրամական փոխանցումների համակարգը 2016թ.-ի արդյունքների հիման վրա զբաղեցրել է Բանկի ողջ փոխանցումների 40%-ը:

Экономика 17:54 14/09/2016 Армения
Сегодня, 14 сентября, в прямом эфире радиостанции «Радио Ван» Банк ВТБ (Армения) и система денежных переводов «Юнистрим» подвели итоги совместной акции «Выигрышный перевод».
Согласно релизу, в акции приняли участие граждане, которые в период с 18.04.2016 г. по 18.08.2016 г. отправили и/или получили наибольшее количество денежных переводов по системе денежных переводов «ЮНИСТРИМ» через Банк ВТБ (Армения) в Банки группы ВТБ в Украине, Казахстане, Грузии и в точки обслуживания Юнистрим в РФ.
По результатам розыгрыша посредством случайной выборки среди 100 самых активных участников акции «Выигрышный перевод» были определены 10 победителей, имена которых были названы в прямом эфире «Радио Ван».
Отмечается также, что в результате розыгрыша обладателями призов стали:
• Нвард Петросян
• Агавни Нерсисян
• Диана Саргсян
• Артур Манукян
• Артур Касинян
• Манвел Аветисян
• Кристине Мнацаканян
• Сюзанна Казарян
• Размик Манучарян
• Кристине Папоян
«Каждому из них были вручены сертификаты на 100.000 драмов РА для приобретения бытовой техники из предлагаемых Банком торговых точек.
Банк ВТБ (Армения) начал сотрудничество с системой “Юнистрим” с 2011г., став одним из лидеров по отправкам денежных переводов из РА. Благодаря активным совместным мероприятиям и акциям в 2016 г. переводы по системе “Юнистрим”заняли 40% в общем объеме денежных переводов Банка.