Միջազգային փառատոնները նպաստում են տարբեր երկրների հետ շփումների աշխուժացմանը. Արցախի նախագահ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյան այսօր ներկա է գտնվել Շուշիի շրջանի «Իսահակի աղբյուր» հանգստի գոտում մի շարք երկրների առաջատար խոհարարների մասնակցությամբ կազմակերպված «ԱրցախԷթնոՖեստ» միջազգային առաջին փառատոնին: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահը կարևորել է նման միջոցառումների անցկացումն Արցախում՝ նշելով, որ դրանք նպաստում են տարբեր երկրների հետ շփումների աշխուժացմանը, մեր ավադույթների պահպանմանն ու ներկայացմանն արտաքին աշխարհին:
Միջոցառմանը ներկա են եղել Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:
Նշենք, որ «ԱրցախԷթնոՖեստ» փառատոնը կրում է «Երկրի համը» խորագիրը և ներկայացնում է տարբեր երկրների ազգային խոհանոցները

Politics 16:44 16/09/2016 NKR
On September 16, Artsakh Republic President, Bako Sahakyan was present at the “ArtsakhEthnoFest” first international festival organized in the Isahaki Axbyur rest zone of the Shoushi region with the participation of leading cooks from several countries, Central Information Department of the Office of Artsakh Republic president reports.
According to the source, the President highlighted holding such events in Artsakh noting that they contribute to exhilarating contacts with different countries, maintaining our traditions and presenting them to the outer world.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, NKR National Assembly chairman Ashot Ghoulyan, prime-minister Arayik Haroutyunyan and other officials partook at the event.