Վաղը երթևեկության համար փակ կլինեն Երևանի հետևյալ փողոցները
Հայաստանի Հանրապետության անկախության 25-ամյակի տոնակատարությունների շրջանակներում, ս.թ. սեպտեմբերի 21-ին կայանալիք ռազմական շքերթի և փորձերի անցկացման ընթացքում ժամանակավորապես դադարեցվելու է տրանսպորտային երթևեկությունը մայրաքաղաքի ներքոհիշյալ հատվածներում.
Սեպտեմբերի 18-ին՝
- ժ. 05:00-16:00 – Սարյան փողոցը՝ Թումանյան փողոցից մինչև Ամիրյան փողոց ընկած ճանապարհահատվածը, Ամիրյան փողոցը, Հանրապետության հրապարակը, ինչպես նաև Իտալիայի, Բեյրութի, Վ.Սարգսյան, Զաքիյան փողոցները, Աբովյան և Նալբանդյան փողոցները՝ Թումանյան փողոցից Հանրապետության հրապարակն ընկած ճանապարհահատվածում, ինչպես նաև Վարդանանց փողոցը՝ Հանրապետության փողոցից Սախարովի հրապարակն ընկած ճանապարհահատվածում,
- ժ. 11:00-16:00 – Խանջյան փողոցի՝ Սայաթ–Նովայի պողոտայից Ագաթանգեղոսի փողոցն ընկած ճանապարհահատվածը, Տիգրան Մեծի պողոտայի՝ Քրիստափորի փողոցից Հանրապետության հրապարակն ընկած ճանապարհահատվածը, ինչպես նաև Ագաթանգեղոսի փողոցը։
«Զինտեխնիկայի անվտանգ տեղաշարժման անհրաժեշտությունից ելնելով՝ խնդրում ենք տրանսպորտային միջոցներ չկայանել Սարյան փողոցի՝ Թումանյան փողոցից մինչև Ամիրյան փողոց ընկած ճանապարհահատվածում, Ամիրյան փողոցում, Հանրապետության հրապարակում, ինչպես նաև Տիգրան Մեծի պողոտայի Հանրապետության Հրապարակից Ագաթանգեղոսի փողոցն ընկած ճանապարհահատվածում։
Ելնելով փողոցների փակ լինելու հանգամանքից՝ հասարակական տրանսպորտի աշխատանքը նշված օրերին կկազմակերպվի շրջանցիկ ճանապարհներով:
Ստեղծվող ժամանակավոր անհարմարությունների համար հայցում ենք մեր համաքաղաքացիների ներողամտությունը»,-ասված է քաղաքապետարանի տարածած հաղորդագրության մեջ:

Общество 17:43 17/09/2016 Армения
В рамках празднеств, приуроченных к 25-летию независимости Армении, во время военного парада, который пройдет в Ереване 21 сентября и репетиций к параду, в некоторых участках столицы будет прекращено движение транспорта.
«21 сентября
05:00-13:00 – ул.Сарьяна-на участке между улицами Туманяна и Амиряна, ул.Амиряна, площадь Республики.
05:00-15:00 – улицы Италии, Бейрута, В Саргсяна, Закиана, улицы Абовяна и Налбандяна-на участке от ул.Туманяна до площади Республики, а также пр.Тиграна Меца-на участке от площади Республики до ул.Агатангегоса.
10:00-13:00 – пр. Тиграна Меца-на участке между улицами Христофора и Агатангегоса.
Исходя из необходимости безопасного передвижения военной техники, 16-го, 18-го и 21-го сентября просим не парковать транспортные средства на ул.Сарьяна – на участке между улицами Туманяна и Амиряна, на ул.Амиряна, площади Республики, а также пр.Тиграна Меца-на участке от площади Республики до ул.Агатангегоса.
Исходя из вышеизложенного, работа общественного транспорта будет организована по объездным маршрутам.
Надеемся на снисходительность сограждан за причинённые временные неудобства», – говорилось в сообщении столичной администрации.