Հասարակություն 17:39 19/09/2016 Աշխարհում
Ավելի քան 100 մարդուց կազմված խումբը կարողացել է լքել Հալեպի արևելյան թաղամասերը՝ չնայած ահաբեկիչների սպառնալիքներին։ Նրանք խաղաղ քաղաքացիներ են։ Այս մասին «Ռիա նովոստի»-ին հայտնել է սիրիական ռազմական աղբյուրը։
«Երեկ արևելյան թաղամասերից կարողացել է փախչել ավելի քան 100 հոգի։  Այժմ նրանք այստեղ են՝ Ջաբրինում, և ներառված են ռուսական ու բելառուսական օգնության ստացման ցուցակում»,- ասել է ռազմական աղբյուրը։
Սիրիայի քաղաքացիներին առաջին անհրաժեշտության ապրանքների տրամադրումն իրականացվել է Ջաբրին շրջանի ժամանակավոր տեղահանված անձանց ճամբարում:
Գրոհայինների կողմից զավթված արևելյան թաղամասերում ապրում է 200-300 հազար խաղաղ բնակիչ։ Գրոհայինները մահապատժի սպառնալիքով արգելել են բնակչությանը լքել Հալեպի արևելքը կազմակերպված մարդասիրական միջանցքներով։

Общество 18:14 19/09/2016 В мире
Группа из более сотни человек смогла покинуть восточные кварталы Алеппо, несмотря на угрозы террористов. Убежать смогли более 100 мирных граждан. Об этом сообщает РИА Новости со ссылкой на сирийский военный источник.
«Накануне из восточных кварталов смогли сбежать более 100 человек. Сейчас они здесь, в Джабрине, и включены в список на получение российской и белорусской помощи», – рассказал РИА Новости сирийский военный источник.
Жители восточных кварталов получили российскую и белорусскую гуманитарную помощь. Выдача предметов первой необходимости сирийским гражданам осуществлялась в лагере для временно перемещенных лиц в районе Джабрин, передает с места событий корреспондент РИА Новости.
В захваченных боевиками восточных кварталах проживает 200-300 тысяч мирных граждан. Боевики под угрозой смертной казни запретили населению покидать восточный Алеппо через организованные гуманитарные коридоры.