Սուրենյան. Հայաստանի տարածքին է մոտենում ցուրտ մթնոլորտային ճակատ
Հանրապետության տարածքին Սկանդինավիայի շրջաններից մետենում է ցուրտ մթնոլորտային ճակատ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԻՆ «Հիդրոմետ» ծառայության օդերևութաբանության կենտրոնի պետի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը:
Այսօր երեկոյան ժամերին և գիշերը Շիրակում, Լոռիում, Տավուշում, Արագածոտնում, Կոտայկքում և Գեղարքունիքում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, վաղը Շիրակում, Լոռիում, Տավուշում, Արագածոտնում, Կոտայկքում և Գեղարքունիքում ժամանակ առ ժամանակ, իսկ մյուս մարզերում երեկոյան ժամերին կրկին սպասվում է անձրև և ամպրոպ, իսկ սեպտեմբերի 24-ին այդ ճակատի ներխուժմամբ պայմանավորված երկրի ողջ տարածքում սպասվում են հորդառատ անձրևներ, ամպրոպ, առանձին հատվածներում կտեղա նաև կարկուտ:
Սեպտեմբերի 25-27-ին հանրապետության ողջ տարածքում կրկին կհաստատվի առանց տեղումների եղանակ:
Օդի ջերմաստիճանը Սեպտեմբերի 22-23-ին էապես չի փոխվի, սեպտեմբերի 24-ի ցերեկը ջերմաստիճանը կնվազի 9-10 աստիճանով, իսկ սեպտեմբերի 24-ի լույս 25-ի գիշերը ջերմաստիճանը կնվազի 5-7 աստիճանով, ինչի արդյունքում այդ գիշեր Շիրակում, Լոռիում, Արագածոտնի, Կոտայքի և Վայոց ձորի լեռնային բնակավայրերում օդում սպասվում է -2...-3 աստիճան ցուրտ:

Society 11:25 22/09/2016 Armenia
Cold air mass is approaching to Armenia from Scandinavia, Gagik Surenyan, head of the Meteorological Service at Armenian Ministry of Emergency Situations informed.
Today, in the evening hours and at night short rain and thunderstorm are expected in Shirak, Lori, Tavush, Aragatsotn, Kotayl and Gegharkunik regions of Armenia.
According to the source, intensive precipitation will cover the whole territory of the republic on September 24, hail is expected in certain places, due to the cold streams reaching Armenia.
No precipitations are expected on September 25-27 in the republic.
Temperatures will not change significantly on September 22-23. On September 24 it will drop by 9-10 degrees and by 5-7 degrees on the night of September 24-25.