Իրավունք 12:00 23/09/2016
ԱՄՆ հետաքննությունների դաշնային բյուրոն տեղեկություններ է հավաքում դերասան Բրոդ Փիթի՝ իր երեխաների նկատմամբ  դաժան վերաբերմունքի վերաբերյալ լուրերի առնչությամբ։ Այդ մասին տեղեկացրել է AP-ն, գրում է «РИА Новости» գործակալությունը։
Բյուրոյի ներկայացուցիչ Լորա Էմիլլերը հայտարարել է, որ ԱՄՆ ՀԴԲ-ն երեխաների նկատմամբ վատ վերաբերմունքի մասին ԶԼՄ-ներում հայտնված տեղեկությունների առնչությամբ սեփական հետաքննությունն է սկսել։ Փիթին մեղադրում են այն բանի համար, որ իբր թե նա ափերից դուրս է եկել՝ ցուցաբերելով կոպտություն ինչպես բանավոր, այնպես էլ ֆիզիկապես իր իրեխաների նկատմամբ։
Նկատենք, որ հոլիվուդյան հայտնի TMZ պարբերականը հաղորդել էր, որ ավելի վաղ հետաքննություն էր սկսել նաև Լոս Անջելեսի ոստիկանությունը։
Ավելի վաղ հայտարարվել էր, որ զույգը ամուսնալուծվում է՝ «ամուսինների միջև առկա անհաղթահարելի տարաձայնությունների պատճառով»։

Право 10:08 23/09/2016 В мире
Федеральное бюро расследований США (ФБР) собирает информацию в связи с сообщениями о жестоком обращении актера Брэда Питта со своими детьми. Информацию передает РИА Новости со ссылкой на агентство Ассошиэйтед Пресс.
Представитель ведомства Лора Эмиллер заявила, что ФБР рассматривает возможность начала собственного расследования по появившимися в СМИ сообщениям о жестоком обращении актера к детям. Питта обвиняют в том, что во время перелета вместе с детьми и супругой Анджелиной Джоли он, якобы, «вышел из себя», проявив грубость, как вербально, так и физически по отношению к детям.
Ранее информационный портал TMZ сообщил, что расследование в отношении Питта начала полиция Лос-Анджелеса.
В середине недели стало известно, что Джоли подала документы на развод. Также актриса попросила у суда оставить шестерых детей жить вместе с ней. При этом Питту будет разрешено посещать детей, юридически он сохранит над ними опекунство.