Մշակույթ 17:36 27/09/2016 Աշխարհում
Օպերային երգիչ Դմիտրի Խվորոստովսկին ստիպված է եղել չեղյալ հայտարարել Վիեննայում իր ելույթը՝ բուժման կուրսի պատճառով: Լուրը գրում է «Վեստի.ռու»-ն:
Սեպտեմբերի 30-ից երգիչը պետք է ելույթ ունենար Ջուզեպե Վերդիի «Սիմոն Բոկանեգրա» օպերայում: Սակայն, Խվորոստովսկին իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնել է, որ որոշել է հետևել իրեն բուժող բժշկի խորհրդին և ևս մեկ քիմիաթերապիայի կուրս անցնել:
Լրատվամիջոցը գրում՝ երգիչը լավատեսորեն է տրամադրված և ապագա համերգների շարք է ակնկալում Եվրոպայում: Նա շնորհակալ է երկրպագուներին՝ աջակցության համար:
Նոյեմբերի 19-ից Խվորոստովսկին ծրագրում է ելույթ ունենալ «Տրավիատայում»՝ Վիեննայի օպերայի բեմին, իսկ դեկտեմբերին նա պետք է ելույթ ունենա Մեծ թատրոնում՝ Վերդիի «Դոն Կարլոս» օպերայում:
2015-ին հայտն է դարձել, որ Խվորոստովսկու մոտ հայտնաբերվել է գլխուղեղի ուռուցք: Թեպետ երգիչը բուժման կուրս է անցնում, նա շարունակում է ակտիվ ստեղծագործական գործունեություն վարել:

Культура 18:50 27/09/2016 В мире
Известный оперный певец Дмитрий Хворостовский отменил свое выступление на сцене Венской оперы в спектакле «Симон Бокканегра», премьера которого должна состояться 30 сентября. Как сообщает РБК, об этом Хворостовский сообщил на своей странице в Facebook.
«К сожалению, мне придется отказаться от роли Симона Бокканегра на сцене Венской оперы», отметил Хворостовский. Это необходимо из-за предписаний врача, который попросил пройти еще один курс химиотерапии. Хворостовский добавил, что с оптимизмом относится к курсу лечения и ждет предстоящих концертов в Германии и за ее пределами.
В июне 2015 года у Хворостовского была обнаружена опухоль мозга. После этого он отменил все концерты, запланированные на лето. В сентябре 2015 года Хворостовский впервые появился на публике после начала прохождения курса лечения. Тогда артист исполнил партию в опере «Трубадур» на сцене нью-йоркской Метрополитен-опера, указывает РБК.