Քաղաքական 12:21 29/09/2016 Հայաստան
Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում 76 կողմ, 10 դեմ, 6 ձեռնպահ ձայներով երկրորդ ընթերցամբ և ամբողջությամբ ընդունվեց  «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության կառուցվածքի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին օրենքի նախագիծը:
Երկրորդ ընթերցամբ  և ամբողջությամբ ընդունվեց «Մարդու վերարտադրողական առողջության և վերարտադրողական իրավունքների մասին» և «Հայաստանի Հանրապետության քրեական օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» ՀՀ օրենքներում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագծերի փաթեթը:
Առաջին ընթերցմամբ ընդունվեց «Պետական պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը:
Ազգային ժողովի արտահերթ նիստն ավարտվեց, որը գումարվել էր սեպտեմբերի 26-ին Հայաստանի  կառավարության նախաձեռնությամբ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:

Право 12:44 29/09/2016 Армения
Национальное Собрание Армении сегодня, 29 сентября, на внеочередном заседании во втором чтении и полностью приняло законопроект о внесении изменений в закон РА «О структуре правительства Республики Армения». Законопроект принят соотношением голосов 76 «за», 10 – «против» и 6 – «воздержавшихся».
Во втором чтении и полностью принят законодательный пакет о внесении изменений и дополнений в Закон РА «О репродуктивном здоровье и репродуктивных правах человека» и в Уголовный кодекс РА.
В первом чтении парламент одобрил законопроект о внесении изменений и дополнений в Закон РА «Об оплате труда лиц, занимающих государственные должности».