Հասարակություն 15:55 03/10/2016 Հայաստան
Երևանում մեկնարկում է «Հայփոստ» ՓԲԸ և «ԱՔՌԱ Քրեդիտ Ռեփորթինգ» ՓԲԸ համատեղ ծրագիրը, որը թույլ է տալիս  ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց (վարկային տեղեկատվության սուբյեկտներին) պատվիրել և ստանալ իրենց վարկային պատմությունը (վարկային զեկույցը) Հայփոստի բաժանմունքների միջոցով:
«Հայփոստ» ՓԲԸ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից հայտնում են, որ մինչ այժմ վարկային զեկույցի թղթային տարբերակը վարկային տեղակատվության սուբյեկտները կարող էին ստանալ միայն «ԱՔՌԱ Քրեդիտ Ռեփորթինգ» ՓԲԸ գրասենյակում:
Այժմ ՀՀ տարածքում գործող վարկային բյուրոյի՝ «ԱՔՌԱ Քրեդիտ Ռեփորթինգ» ՓԲԸ-ի և «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի համագործակցության շնորհիվ՝ հաճախորդները՝  խնայելով ժամանակը, կարող են ստանալ իրենց վարկային զեկույցը «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի մոտակա փոստային բաժանմունքում:
Առաջիկա ամիսներին ծառայությունը հասանելի կլինի նաև ՀՀ «Հայփոստ» ՓԲԸ  բոլոր մարզային բաժանմունքներում:

Society 16:52 03/10/2016 Armenia
«HayPost» CJSC and «ACRA Credit Reporting» CJSC launched a joint program in Yerevan, which enables the physical and legal entities (credit information entities) to request and receive their credit histories (credit reports) through «HayPost» Offices.
As «HayPost» CJSC reports in a released statement, before, it was possible to receive the credit reports only from the office of «ACRA Credit Reporting» CJSC.
Now, thanks to the cooperation between «HayPost» CJSC and «ACRA Credit Reporting» CJSC, credit bureau operating in the territory of the Republic of Armenia, the customers will be able to save their time and get the credit reports from their nearest Post Office, the statement reads.
According to the source, in the coming months the service will be available in all «HayPost» regional Post Offices, too.