Քաղաքական 16:15 04/10/2016 Հայաստան
«Հայաստանը մեծ կարևորություն է տալիս ԱՄՆ-ի հետ ամուր գործընկերային կապերի զարգացմանը, այդ թվում՝ առևտրի և ներդրումների բնագավառներում»,- այս մասին նշել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն՝ այսօր ՀՀ-ում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռիչարդ Միլսի հետ հանդիպման ժամանակ:
Վարչապետն առանձնակի կարևորել է ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության օժանդակությամբ ծրագրերի իրականացումը: Կարեն Կարապետյանի խոսքով՝ երկու երկրների հարաբերություններն ընդգրկում են փոխգործակցության լայն շրջանակ, և ՀՀ կառավարությունը պատրաստ է քայլեր ձեռնարկել առկա ներուժի լիարժեք իրացման և համագործակցության ընդլայնման ուղղությամբ:
Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանը համոզմունք է հայտնել, որ Կ. Կարապետյանի ղեկավարած կառավարության հետ համագործակցությունը կնպաստի երկկողմ կապերի սերտացմանն ու խորացմանը:

“Armenia attaches great importance to the development of strong business ties with the United States, including trade and investments sectors,” Prime Minister of the Republic of Armenia, Karen Karapetyan said today, October 4, receiving the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United States of America, Richard Mills.
The Prime Minister particularly highlighted the importance of implementation of the USAID-supported programs. According to Karen Karapetyan, the relations between the two countries cover a wide range of cooperation, and the Government is ready to take steps towards the full utilization of existing potential and expansion of cooperation.
US Ambassador in Armenia expressed confidence that Karen Karapetyan’s Government will contribute to intensifying and deepening bilateral ties.