Մշակույթ 12:51 05/10/2016
«Հայփոստ» փակ բաժնետիրական ընկերությունը երեկ շրջանառության մեջ է դրել 1 նամականիշ՝ նվիրված ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, մեցցո-սոպրանո Տաթևիկ Սազանդարյանի 100-ամյակին: Տաթևիկ Սազանդարյանը եղել է Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի թատրոնի մեներգչուհի՝ ունենալով մեծ ներդրում ազգային օպերային արվեստի զարգացման գործում:
«Հայփոստ» ՓԲԸ-ի մամուլի ծառայությունից մանրամասնում են՝ նամականիշը ունի 230 ՀՀ դրամ անվանական արժեք, տպվել է Ֆրանսիայում՝ Կարտոր տպարանում: Նամականիշի առաջին պլանում պատկերված է Տ. Սազանդարյանը՝ Ալ. Սպենդիարյանի  «Ալմաստ» օպերայի համանուն դերում: Դիզայնի հեղինակն է «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Դավիթ Դովլաթյանը:
Մարման պաշտոնական արարողությունը տեղի է ունեցել  Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան ՀՀ Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի շենքում:
Մարումն իրականացրել են ՀՀ Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Կոնստանտին Օրբելյանը, Հայաստանի երաժշտական միության նախագահ, մշակութային գործիչ, ՀՀ Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի կառավարման խորհրդի անդամ Դավիթ Ղազարյանը և «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ»ՓԲԸ կառավարող տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը:

Culture 14:31 05/10/2016
“HayPost” CJSC put into circulation a new stamp dedicated to the 100th anniversary of Armenian honored artist, mezzo-soprano Tatevik Sazandaryan, the company reports in a released statement on October 4. T. Sazandaryan was a solo singer of Opera and Ballet National Academic Theater of Armenia from 1937 to 1969 having a big influence in the development of national opera.
The stamp has been printed in “Cartor” Printing House, France, with a face value of 230 Armenian drams. The stamp depicts T. Sazandaryan in the role of Almast from the “Almast” opera of Al. Spendiaryan on the first plan. The stamp has been designed by David Dovlatyan, designer of “HayPost” CJSC.
The official cancellation ceremony of the stamp took place at the Opera and Ballet National Academic Theater of Armenia. The cancellation was carried out by the Art Director of Opera and Ballet National Academic Theater of Armenia, Constantine Orbelian, the Armenian honored artist, president of the musicians of the RA David Ghazaryan and the Managing Director of “HayPost Trust Management” B.V., Juan Pablo Gechidjian.