Քաղաքական 12:07 06/10/2016
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը կառավարության նիստում շնորհավորեց ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Արմեն Գևորգյանին և Պաշտպանության նորանշանակ նախարար Վիգեն Սարգսյանին:
«Շնորհավորում եմ պարոն Գևորգյան այս բարձր պաշտոնը ստանձնելու համար: Համոզված եմ, որ մեր համագործակցությունը կլինի արդյունավետ և մաքսիմալ անկեղծ ու բաց»,- ասաց  վարչապետը:
Դիմելով Վիգեն Սարգսյանին՝ վարչապետը նշեց. «Մենք Ձեզ ցանկանում ենք ամենայն-ամենայն հաջողություն՝ հաշվի առնելով այն կարևորությունն ու տեղը, որն ունի ՀՀ բանակը մեր կյանքում»:

Политика 12:45 06/10/2016 Армения
Премьер-министр Армении Карен Карапетян в ходе сегодняшнего заседания правительства республики поздравил новоназначенных руководителя аппарата президента Армена Геворкяна и министра обороны Вигена Саркисяна.
«Г-н Геворкян, поздравляю Вас с назначением на эту высокую должность. Уверен, что наше сотрудничество будет эффективным, максимально искренним и открытым», – сказал премьер.
Обратившись к Вигену Саркисяну, премьер Карапетян отметил: «Мы желаем Вам всяческих успехов, учитывая важную роль и значение армии в нашей жизни».