Նոր բնակարանների բանալիներ՝ «Էրեբունի-Երևան 2798» տոնակատարության շրջանակում
«Էրեբունի-Երևան 2798» տոնակատարությանն ընդառաջԵրևանի ավագանու որոշմամբ նոր բնակարաններ են հատկացվել 1991թ. ապրիլին Շահումյանի շրջանի Գետաշեն գյուղում հերոսաբար զոհված ազատամարտիկ Արթուր Կարապետյանի, ՀՀ և ԼՂՀ սահմանների ինքնապաշտպանական, ազատագրման մարտերին և ՀՀ սահմանների պաշտպանության, «Սասունցի Դավիթ» աշխարհազորային ջոկատի անդամ, վիրավոր ազատամարտիկ Վիրաբ Սարգսյանի ընտանիքներին, ՀՀ ժողովրդական արտիստ, պետական մրցանակի և միջազգային չորս մրցույթի դափնեկիր, «Սուրբ Մեսրոպ Մաշտոց» և «Պատվո» շքանշանակիր, «Սուրբ Սահակ, Սուրբ Մեսրոպ» շքանշանի ասպետ, Երևանի կոնսերվատորիայի պրոֆեսոր Սվետլանա Նավասարդյանին, ութ անչափահաս երեխաներ ունեցող Արթուր Սաֆարյանի և Լուսինե Բակունցի ընտանիքին:
Բնակարանների բանալիները նրանց է հանձնել Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:
Քաղաքապետարաի հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, անհատույց օգտագործման իրավունքով բնակարաններ տրամադրվեց նաև բնակարանային պայմանների բարելավման կարիք ունեցող ևս 4 ընտանիքի:
Հաշվի առնելով Արցախյան ազատամարտում ունեցած ներդրումը, հայ ազգագրական ու հայրենասիրական երգերի ստեղծման և տարածման գործում ունեցած զգալի ավանդը, ինչպես նաև բնակարանային պայմանների խիստ կարիքավորությունը՝ Երևանի քաղաքապետը նոր բնակարանի բանալիներ է հանձնել նաև ՀՀ մշակույթի վաստակավոր գործիչ Գուսան Հայկազունուն:

В преддверии празднества «Эребуни-Ереван 2798» Тарон Маргарян вручил ключи от новых квартир ряду семей
В соответствии с решением Совета старейшин армянской столицы, в преддверии праздничных мероприятий «Эребуни-Ереван 2798» мэр Еревана Тарон Маргарян вручил ключи от новых квартир ряду семей.
В частности ключи от новых квартир вручены семье погибшего в апреле 1991 года в селе Геташен (Шаумяновский район) азатамартика Артура Карапетяна, семье участника самообороны и освободительных боев на границах РА и НКР, члена ополченческого отряда «Сасунци Давид» Вираба Саркисяна, народной артистке Армянской ССР, обладательнице государственной премии, лауреату 4-х международных конкурсов, обладательнице Ордена Святого Месропа Маштоца, Ордена Почёта, кавалеру ордена «Сурб Саак- Сурб Месроп», профессору Ереванской государственной консерватории Светлане Навасардян, а также семье Артура Сафаряна и Лусине Бакунц, у которых 8 несовершеннолетних детей.
С правом на безвозмездное пользование квартиры были также предоставлены еще 4 семьям, нуждающимся в улучшении жилищных условий.
Учитывая заслуги во время Арцахской освободительной войны, значительный вклад в дело создания и распространения армянских национальных и патриотических песен, а также необходимость улучшения жилищных условий, заслуженному деятелю культуры РА Гусану Айказуни мэр Еревана также вручил ключи от новой квартиры.
Поздравив владельцев новых квартир, Тарон Маргарян еще раз заверил, что подобные инициативы мэрии Еревана будут носить продолжительный характер.