Հայփոստը և RIA Money Transfer-ը հանձնել են սեպտեմբերի դրամական պարգևները
Հայաստանի Հանրապետության փոստային կապի ազգային օպերատոր ՀայՓոստի և աշխարհում մեծությամբ երրորդ դրամական փոխանցումների համակարգի՝ RIA Money Transfer-ի համատեղ արշավի շրջանակներում այսօր հանձնվել են պատվոգրեր և դրամական պարգևներ սեպտեմբերի համար:
«Հայփոստ» ՓԲԸ-ի հասարակայնության հետ կապերի ծառայության փոխանցմամբ՝ պատահականության սկզբունքով ընտրված մեկ հաճախորդ և սեպտեմբեր ամսվա ընթացքում RIA համակարգով ամենաշատ գործարքներ իրականացրած Հայփոստի աշխատակիցը ստացել են դրամական պարգևներ և պատվոգրեր:
Աղբյուրը հիշեցնում է, որ արշավն իրականացվելու է մինչև տարեվերջ: «Ռիա» համակարգից օգտված Հայփոստի ցանկացած հաճախորդ հնարավորություն կունենա մասնակցել ամեն ամիս իրականացվող խաղարկությանը, որի ընթացքում պատահականության սկզբունքով խաղարկվելու է 100 ԱՄՆ դոլար:
Արշավի շրջանակներում ՌԴ, Ղազախստան, Մոլդովա և Վրաստան դրամական փոխանցումներն իրականացվում են իջեցված՝ 1% միջնորդավճարով:
Ria Money Transfer համակարգով հաճախորդներին թույլ է տալիս արտասահմանում գտնվող բարեկամներից և ընկերներից փոխանցումներ ստանալ մի քանի րոպեի ընթացքում: ՀայՓոստի հաճախորդները կարող են նաև գումարներ ուղարկել «Ռիա»-ի համաշխարհային ամբողջ ցանցով, որն ընդգրկում է 150 երկիր, ավելի քան 310 000 սպասարկման կետ:

Society 17:29 12/10/2016 Armenia
Within the framework of the joint campaign of HayPost, the National Postal Operator of the Republic of Armenia, and RIA Money Transfer, the third greatest money transfer system of the world, diplomas and monetary prizes for September were awarded on the 12 of October.
As “Haypost” CJSC reported in a statement, a customer selected at the drawing and the employee of HayPost who implemented the largest quantity of transactions through RIA system in September were awarded with monetary prizes and diplomas.
According to the statement, the campaign will last till the end of the year. Every Haypost customer sending or receiving transfer by RIA system will get the possibility to take part in the draw of 100 US dollars raffled every month. In the frame of this campaign money transfers to Russia, Kazakhstan, Moldova and Georgia are sent with 1% commission.
Ria Money Transfer system lets the customers receive money transfers from relatives and friends abroad within few minutes. The customers of HayPost can also transfer money through the whole worldwide network of RIA, including 150 countries with more than 310.000 offices.