Քաղաքական 12:49 15/10/2016
Նախագահն այցելել է սպառազինության և պաշտպանական տեխնոլոգիաների «ԱրմՀայՏեք-2016» միջազգային ցուցահանդես
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է սպառազինության և պաշտպանական տեխնոլոգիաների «ԱրմՀայՏեք-2016» առաջին միջազգային ցուցահանդես: Այն անցկացվում է հոկտեմբերի 13-15-ը, «Երևան էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրում: Հայտնում են ՀՀ նախագահի հասարակայնության և լրատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Ցուցահանդեսը կազմակերպվել է ՀԱՊԿ անդամ պետությունների ռազմատնտեսական համագործակցության միջպետական հանձնաժողովի որոշման հիման վրա և նպատակ ունի ներկայացնել սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի արտադրության ոլորտում առկա ժամանակակից բարձր տեխնոլոգիական, նորարարական մշակումներն ու պատրաստի լուծումները, նաև նպաստել Հայաստանի Հանրապետության ռազմական արդյունաբերության համակարգային բարեփոխումների իրականացմանը:
«ԱրմՀայՏեք-2016» ցուցահանդեսի շրջանակներում ցուցադրվում են նորագույն տեխնոլոգիական լուծումներ, օպտիկաէլեկտրոնային սարքեր, տվյալների փոխանցման համակարգեր, ժամանակակից սպառազինության նմուշներ, ահաբեկչության դեմ պայքարի ստորաբաժանումների հանդերձանք, սահմանների հսկման համակարգեր, անօդաչու թռչող սարքեր և այլն:
Հանրապետության Նախագահը շրջել է ցուցահանդեսում, ծանոթացել ներկայացված պաշտպանական տեխնոլոգիաներին, սպառազինության նորարարական մշակումներին և ռազմական տեխնիկային:

Политика 13:19 15/10/2016 Армения
Серж Саргсян посетил первую международную выставку вооружения и оборонных технологий ArmHiTec-2016 в Ереване
Президент Армении Серж Саргсян сегодня посетил первую международную выставку вооружения и оборонных технологий ArmHiTec-2016. Подробности представляет пресс-служба главы армянского государства.
Первая международная выставка вооружения и оборонных технологий ArmHiTec-2016 проходит в Ереване 13-15 октября в выставочном комплексе Yerevan Expo.
Выставка организована на основе решения Межгосударственной комиссии по военно-экономическому сотрудничеству государств-членов Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ). Ее целью является представление существующих в сфере производства вооружения и военной техники современных высокотехнологичных, инновационных разработок и готовых решений, а также способствование реализации системных реформ в сфере военной промышленности Армении.
В рамках выставки ArmHiTec-2016 демонстрируются высокотехнологичные решения, оптико-электронные приборы, системы передачи данных, современные образцы вооружений, экипировка для подразделений по борьбе с терроризмом, системы  технических средств охраны границ, беспилотные летательные аппараты и пр..
Президент Армении обошел павильоны выставки, ознакомился с представленными оборонными технологиями, инновационными разработками и военной техникой.