Քաղաքական 12:39 17/10/2016 Հայաստան
Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում այսօր պատգամավոր Նիկո Փաշինյանն անդրադարձավ վարդենիսցիների բողոքին՝ կապված կարիտոֆիլի գների հետ:
Պատգամավորը հիշեցրեց, որ անցած հինգշաբթի Վարդենիսի բնակիչները  փակել էին Վարդենիս-Երևան ավտոմայրուղին՝  պնդելով, որ պաշտպանության նախարարության մատակարարները գերշահույթներ են ստանում, մինչդեռ կարտոֆիլն իրենցից ձեռք են բերում ցածր գնով՝  40-45 դրամով:
«Այսօր առավոտյան ճշտեցի, որ իրոք, ՊՆ կարտոֆիլը հանձնվում է 1 կգ-ը 80-104 դրամով: Կարծում եմ, որ այստեղ լուրջ խնդիր կա և ԱԺ նախագահությունը պետք է խորհրդակցությունների շարք սկսի ՊՆ-ի հետ, քանի որ գյուղացիները հերթական անգամ կանգնած են սնանկացման եզրին»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:

Politics 16:13 17/10/2016 Armenia
During today’s extraordinary session of the National Assembly lawmaker Nikol Pashinyan turned to the complaints made by Vardenis residents regarding the potato price.
The MP reminded that last Thursday the villagers blocked Vardenis-Yerevan highway claiming that the suppliers of the Defense Ministry gain super-profits, while they buy the potato from them at lower cost totaling to 40-45 AMD.
“This morning I have check out to make sure that the potato is delivered to the Defense Ministry at the price of 80-104 AMD per a kilogram. I am sure that there is a serious issue in this field and the speakers of the NA should start giving consultations to the Defense Ministry, as the villagers are about to face bankruptcy once more,” Nikol Pashinyan noted.