Հասարակություն 10:52 17/10/2016
Հոկտեմբերի 17-19-ը շրջանների մեծ մասում սպասվում են տեղումներ, լեռնային գոտիներում, Լոռիի, Տավուշի, Սյունիքի և Արցախի նախալեռնային հատվածներում՝ ձյան տեսքով: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների  նախարարությունը հատկապես Լոռի, Տավուշ, Սյունիք և Արցախ խորհուրդ է տալիս երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով:
Առաջիկա 5 օրվա եղանակի կանխատեսման համաձայն, հանրապետության տարածքում հոկտեմբերի 20-21-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 17-19-ը շրջանների մեծ մասում սպասվում են տեղումներ, լեռնային գոտիներում, Լոռիի, Տավուշի, Սյունիքի և Արցախի նախալեռնային հատվածներում՝ ձյան տեսքով:
Քամին՝ արևմտյան՝ 3-8 մ/վ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը 17-18-ն աստիճանաբար կնվազի 8-10 աստիճանով, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում՝ 15-20 աստիճանով: 20-ի ցերեկը ջերմաստիճանը կբարձրանա 2-3, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում՝ 6-8 աստիճանով:

Society 12:07 17/10/2016 Armenia
On October 17-19 precipitations are expected in most of Armenia’s regions, specifically in the mountainous areas of Lori, Tavush, Syunik as well as in hill districts of Artsakh. RA Ministry of Emergence Situations call on the drivers to consider using winter tires while traveling to those regions.
According to the weather forecast for the upcoming five days no precipitation is expected on October 20-21 throughout the country.
West wind speed will be 3-8 m/s.
Air temperature during daytime of October 17-17 will decrease by 8-10 degrees in Lori, Tavush, Syunik and by 15-20 – in Artsakh. During daytime of October 20 the temperature will increase by 2-3 in the mentioned regions and by 6-8  - in Artsakh.