Հայաստանի ամենահարուստ մարդու համբավ ունեցող Խաչատուրովը թղթերով «անտուն» է. «Ժողովուրդ»
ՀՀ նախագահին կից անվտանգության խորհրդի քարտուղար Յուրի Խաչատուրովը, պարզվում է, ոչ անշարժ և ոչ էլ շարժական գույք ունի: Այս մասին «Ժողովուրդ»-ը տեղեկացել է Խաչատուրովի՝ նոր պաշտոն ստանձնելու կապակցությամբ ներկայացրած հայտարարագրից:
«Փաստորեն ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի նախկին պետն իր անունով տուն և ավտոմեքենա չունի: Նրա դրամական միջոցներն էլ կազմում են ընդամենը 20 հազար դոլար, 11 հազար եվրո և 7 մլն դրամ: Իհարկե, այն հանգամանքը, որ երկար տարիներ բարձրաստիճան պաշտոն զբաղեցրած անձը, մեծ ունեցվածք չունի կարող էր բնական երեւույթ լինել, եթե իրականում հենց այդպես էլ լիներ: Նույնիսկ կարելի է գովել նման պաշտոնյային:
Բայց ողջ խնդիրն այն է, որ Խաչատուրովի և նրա ընտանիքի ունեցվածքների մասին Երևանում լեգենդներ են շրջանառվում: Սակայն, ինչպես տեսնում ենք, կրկին մեր իրականությունը և փաստաթղթերով մատուցվող պատկերը ոչ մի ընդհանուր բան չունեն: Հայաստանի ամենահարուստ մարդու համբավ ունեցող պաշտոնյան, պարզվում է, թղթերով «անտուն» մարդ է»,-գրել է թերթը։

Пресса дня 11:43 20/10/2016 Армения
У секретаря Совета безопасности при президенте Армении Юрия Хачатурова нет ни движимого, ни недвижимого имущества. Об этом газете «Жоховурд» стало известно из декларации Хачатурова.
«Фактически, бывший глава Главного штаба ВС Армении не имеет ни дома, ни автомобиля. А его денежные средства составляют всего 20 тыс. долларов, 11 тыс. евро и 7 млн драмов. Конечно, то обстоятельство, что занимавший на протяжении долгих лет высокий государственный пост человек не обладает крупным имуществом, могло быть естественным, если бы это было правдой. Такого чиновника даже можно похвалить. Но весь вопрос в том, что об имуществе Хачатурова и его семьи в Ереване бытуют легенды. Как видим, снова наша реальность и представляемая в документах картина не имеют ничего общего. Известный как самый богатый человек чиновник, оказывается, по документам, не имеет жилья», - пишет газета.