Հասարակություն 10:29 27/10/2016 Աշխարհում
ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամը (UNICEF) հայտնել է, որ սիրիական Իդլիբ քաղաքում դպրոցին ուղղված ավիահարվածները 22 աշակերտի և 6 ուսուցչի կյանք են խլել։ «Ռիա նովոստի»-ն գրում է, այս մասին ասված է հիմնադրամի (UNICEF) գործադիր տնօրեն էնթոնի Լեյքի հայտարարությունում:
Տվյալներ այն մասին, թե ինչ հարձակման հետևանքով են զոհվել երեխաները, UNICEF-ի հայտարարությունում չկան:
Իդլիբը գտնվում է Սիրիայի հյուսիս-արևմուտքում՝ Հալեպից 40 կիլոմետր հեռավորության վրա: 2015 թվականի մարտից ի վեր քաղաքը տարբեր իսլամիստական խմբավորումների գրոհայինների հսկողության տակ է:

Society 11:23 27/10/2016
Air strikes that hit a school in rebel-held Idlib province in northwest Syria killed 22 children and six teachers, the UN children's agency UNICEF said Wednesday. Yahoo News reports.
"This is a tragedy. It is an outrage. And if deliberate, it is a war crime," said UNICEF director Anthony Lake.
Lake said the school compound was "repeatedly attacked," adding that it may be the deadliest attack on a school since the war began more than five years ago. Syrian government forces and their Russian ally have been accused by rights groups of carrying out indiscriminate attacks on civilian infrastructure.