Քաղաքական 12:07 01/11/2016 Հայաստան
ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Արմեն Գևորգյանն այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ևս անդրադարձավ նախագահականի ծախսերին։
Նշենք, որ 2017 թվականի պետական բյուջեի նախագծով Հայաստանի նախագահի աշխատակազմի բոլոր ծրագրերի ծախսերի համար նախատեսվել է 4 միլիարդ 522 միլիոն 944 հազար դրամ, ինչը  2016 համեմատ նվազել է 574 միլիոն դրամով:
Մասնավորապես պատասխանելով հարցին, թե արդյո՞ք  նախագահականի ծախսերը չպետք է կրճատվեն՝ հաշվի առնելով այն, որ 2017 թվականին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններից հետո նախագահի ինստիտուտն առաջնային չի լինելու, այլ առաջնային կլինի խորհրդարանը, Արմեն Գևորգյանը պատասխանեց. «Համակերպվեք այն մտքի հետ, որ Հանրապետության նախագահի ինստիտուտը լիարժեք աշխատելու է այսօրվա Սահմանադրության սկզբունքներով մինչև 2018 թվականի ապրիլը»:

Политика 13:23 01/11/2016 Армения
Армен Геворкян: Президент Армении сохранит все свои полномочия до апреля 2018 года, смиритесь с этой мыслью
Руководитель аппарата президента Армении Армен Геворкян сегодня в беседе с журналистами в Национальном Собрании РА коснулся расходов аппарата.
Проектом государственного бюджета Армении на 2017 год аппарату президента РА планируется выделить 4 млрд. 522 млн. 944 тыс. драмов. По сравнению с 2016 годом, эта сумма ниже на 574 млн. драмов.
В частности, отвечая на вопрос, нет ли необходимости в сокращении расходов аппарата президента РА с учетом того, что после предстоящих в 2017 году в Армении парламентских выборов институт президента перестанет быть первичным, Армен Геворкян сказал: в соответствии с нормами действующей Конституции, парламентские выборы по новой системе пройдут в 2017 году, и президент Армении сохранит все свои полномочия до истечения своего президентского срока в апреле 2018 года. «Смиритесь с этой мыслью», – подчеркнул Армен Геворкян.