Հասարակություն 15:35 02/11/2016 Հայաստան
ՄոբիԴրամը՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի դուստր ընկերությունը, շարունակում է հարմարավետ ծառայություններ ներկայացնել իր հաճախորդներին: Առաջարկվում է բջջային հավելված iOS և Android հեռախոսների համար, ինչի շնորհիվ հաճախորդը հնարավորություն կունենա ՄոբիԴրամի հաշիվը կառավարել և ընկերության բոլոր ծառայություններից օգտվել՝ բջջային սարքի միջոցով:
Այսօր ՄոբիԴրամը հանդես է եկել լավ նորությամբ: Առաջին անգամ Հայաստանում ՄոբիԴրամն ընձեռում է նաև միկրովարկեր ստանալու հնարավորություն՝ սկսած 5000 (հինգ հազար) ՀՀ դրամից, որի ձևակերպումը կարելի է անել ցանկացած վայրից՝ առցանց, ցանկացած օր, ցանկացած ժամի՝ առանց գրավի կամ երաշխիքի: Ծառայության դիմաց կգանձվի օրավճար:
Հաճախորդներին նոր գործիք առաջարկելու ՄոբիԴրամի մոտեցումը նպատակ ունի բարելավել սպասարկման ոլորտը, կրճատել ժամանակի անհարկի կորուստը և վարկավորման հնարավորությունը հասանելի դարձնել ֆինանսական սահմանափակ միջոցներ ունեցողներին: Ծրագիրը կյանքի է կոչվել Հայաստանում առաջին լիցենզավորված միկրոֆինանսական կազմակերպության՝ «ՍԵՖ Ինտերնեյշնլ ՈՒՎԿ» ՍՊ ընկերության  հետ համագործակցության արդյունքում:
«Լինելով ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի դուստր ընկերություն՝ ՄոբիԴրամը ևս առաջնորդվում է «լայն հնարավորություններ՝ հաճախորդին» սկզբունքով: Դա ենթադրում է բարձրակարգ սպասարկում և նոր գործիքների տրամադրում: Հարմարավետ և ճկուն լուծումներով` մենք ժամանակ առ ժամանակ ընդլայնում ենք հաճախորդին առաջարկվող ծառայությունների ցանկը: Արդյունքում, բջջայինը ոչ միայն կապի կամ էլեկտրոնային հուսալի վճարամիջոց է, այլև միկրովարկեր ստանալու լուրջ գործիք: Ստեղծված են պարզ ընթացակարգեր՝ հաճախորդի ժամանակն ու միջոցները խնայելու համար»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

MobiDram offers online microloans for the first time in Armenia
MobiDram, a subsidiary of VivaCell-MTS, keeps offering convenient and comfortable services to its customers. Mobidram new mobile application available for iOS and Android platforms allows the customers to manage their MobiDram accounts and use all MobiDram services via mobile devices.
Today MobiDram announces good news to its customers. For the first time in Armenia, they can get microloans – starting from AMD 5000 – and that just by registering online at any time, in any place, without pledge or warrants. To note daily tarification is applied for using the service.
This new service offers new tools for managing personal account and is aimed at improving the quality of the service, increasing time efficiency and making loans available to citizens with limited budget. The program has been implemented in cooperation with the first licensed microfinance organization in Armenia “SEF International UCO” Ltd.
“As a subsidiary of VivaCell-MTS, MobiDram is guided by the principle of offering its customers the widest possible range of opportunities. The latter suggests high service quality and elaboration of new tools. We continuously broaden the list of services offered to our customers. To that end, we have created an opportunity to use the smartphone not only as a tool for communication and safe electronic payments, but also as a means of getting fast microloans. Besides, we have elaborated a simple procedure of loan application as a time efficient and affordable solution for the customers,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.