Մշակույթ 10:54 04/11/2016 Հայաստան
«Կտրուկ շրջադարձ». Հայաստանի պետական կամերային նվագախումբն ու Ռուբեն Հախվերդյանը հանդես կգան համատեղ համերգով
ՀՀ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ` նոյեմբերի 5-ին, ժամը 19:00-ին, «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում տեղի կունենա Հայաստանի պետական կամերային նվագախմբի  և երգիչ, երգահան Ռուբեն Հախվերդյանի համատեղ համերգը. նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր` Վահան Մարտիրոսյան: Համերգին կմասնակցի ՀՀ վաստակավոր արտիստ, կիթառահար Հակոբ Ջաղացպանյանը:
Մշակույթի նախարարության հաղորդմամբ, «Կտրուկ շրջադարձ» խորագիրը կրող համերգի ընթացքում կհնչեն Ռուբեն Հախվերդյանի ստեղծագործությունները, որոնք կամերային նվագախմբի և տարբեր կամերային անսամբլների համար գործիքավորել և մշակել է կոմպոզիտոր Նարինե Զարիֆյանը: Երեկոյի ընթացքում Ռուբեն Հախվերդյանը կներկայացնի իր «Կտակ», «Հիսունից հետո», «Ուղիղ ժամը 12-ին», «Երևանի գիշերներում», «Եթե իմանայիր» և այլ ստեղծագործություններ:

Culture 11:42 04/11/2016
"Abrupt turn": National Chamber Orchestra of Armenia and Ruben Hakhverdyan to perform a joint concert
The joint concert of National Chamber Orchestra of Armenia and the famous singer, songwriter Ruben Hakhverdyan will take place on November 5, at 19:00 at Aram Khachatourian Concert Hall. Supported by the Ministry of Culture, the concert will be conducted by Artistic director and principal conductor of the Chamber Orchestra Vahan Mardirossian.
As the Ministry of Culture reports, RA People’s Artist, guitarist Hakob Jaghacpanyan will take part in the concert.
The concert, entitled "Abrupt Turn", will feature Ruben Hakhverdyan’s works, which have been instrumented for the National Chamber Orchestra and other Assemblies by composer Narine Zarifyan. Hakhverdyan will perform “Will”, “At Yerevan nights”, “After the 50”, “Right at 12 o’clock” and other songs.