Երևանում ոստիկանները մեծ քանակի թմրանյութ են հայտնաբերել
Ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության անօրինական թմրաշրջանառության դեմ պայքարի վարչության ծառայողները օրերս ապօրինի թմրաշրջանառության վերաբերյալ տեղեկություններն իրացնելիս, Երևանի Խորենացի փողոցից ոստիկանության էրեբունու բաժին բերման են ենթարկել Ա. Հակոբյանին ու Մուհամմադ Ասադիին:
Այդ մասին տեղեկացնում են ոստիկանության լրատվական ծառայությունից:
Ըստ աղբյուրի, Իրանի Իսլամական հանրապետության քաղաքացի, 45-ամյա Մուհամադ Ասադիի անձնական խուզարկությամբ հայտնաբերվել է 20 հատ դեղահաբ, ինչպես նաև ընդհանուր մեկ կիլոգրամից ավելի շագանակագույն զանգված, որի կապակցությամբ Մուհամմադ Ասադին ասել է, որ հայտնաբերվածր «մեթադոն» և «ափիոն» թմրամիջոցներ են։
Գյումրեցի Ա. Հակոբյանի անձնական խուզարկությամբ հայտնաբերվել է կես կիլոգրամից ավելի սև գույնի մածուցիկ զանգվածով պոլիմերային տարրա։
Նշվում է, որ Ա.Հակոբյանի հայտարարության համաձայն, հայտնաբերվածը «ափիոն» է։
Դատանյութաբանական փորձաքննության արդյունքների համաձայն, և Մուհամադ Ասադիի, և Հակոբյանի մոտից հայտնաբերվածր «ափիոն» է։
Նոյեմբերի 6-ին խուզարկվել է նաև Մուհամադ Ասադիի բնակության վայրը, որտեղից հայտնաբերվել են 50 հատ տարբեր գրառումներով դեղահաբեր և սև գույնի կոշտ զանգված։

Narcotic drugs in especially large amount found in Yerevan
A citizen of the Islamic Republic of Iran Muhammad Assadi, 45, and a citizen of the Republic of Armenia A. Hakobyan were detained on Yerevan's Khorenatsi street for illicit drug trafficking following special measure taken by officers from the General Department on combating drug trafficking of Police of the Republic of Armenia.
As the press department of the Police reports, through search of Muhammad Assadi 20 tablets and more than 1 kg of brown mass of Methadone and opium drugs were found, as confessed by the suspects.
Through the search of Gyumri resident, A. Hakobyan half kg of black mass was found. According to the suspect’s statement, the found mass was opium type of drug, which was later confirmed by forensic examination.
Additionally, through the search of Muhammad Assadi’s place of residence 50 tablets in different markings and black solid mass was revealed.