Հասարակություն 10:34 08/11/2016
Հեռուստատեսության և ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի անդամ Հարություն Հարությունյանը աշխատանքի է տեղափոխվում Հանրայի հեռուստաընկերություն։ Այդ մասին նա տեղեկացրել է իր ֆեյսբուքյան էջում։
«Հանրային հեռուստաընկերության ղեկավարության կողմից ստացել եմ առաջարկ ստանձնել Հանրային Հեռուստաընկերության քաղաքական և լրատվական հաղորդումների բաժնի կառավարումը: Չեմ մերժել առաջարկը: Ավելին, ընդունելով այն, ուզում եմ տեղեկացնել, որ  «առաջին լրատվականը» (խնդրում եմ  չշփոթել 1in.am-ի հետ) առաջիկայում կունենա նոր ղեկավար»-, գրել է նա։
Նշենք, որ Հարություն Հարությունյանը 2011-ին ՀՀ նախագահի հրամանագրով նշանակվել էր ՀՌԱՀ անդամ՝ 6 տարի ժամկետով։ Մինչ այդ 2004-2010 թթ. նա ղեկավարել է Հանրային հեռուստաընկերության Հայլուր լրատվականը։

Society 12:04 08/11/2016 Armenia
Memebr of National Commission on TV and Radio of Armenia Harutyun Harutyunyan will start working in the Public Television. He has informed about thin on his facebook page.
"I have received an offer from the the management of the Public Television to hold the position of head of the section of political and news programs of the Public Television. I haven't rejected the offer. Moreover, by acepting it i want to inform that "The First Informational" (don't cofuse it with 1in.am) will have a new director soon," his post reads.
Notably in 2011 according to the RA President's decree Harutyun Harutyunyan was apponted a memebr of National Commission on TV and Radio for 6 years of period. Prior to that in 2004-2010 he had managed the "Haylur" news program of the Public Television .