Հասարակություն 12:31 17/11/2016 Հայաստան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 16-ին ստորագրել է հրամանագիր 2017 թվականի ձմեռային զորակոչ անցկացնելու և զորացրում կատարելու մասին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ, ըստ հրամանագրի` 2017 թվականի հունվար ամսում կանցկացվի ԼՂՀ արական սեռի այն քաղաքացիների պարտադիր զինվորական ծառայության ձմեռային զորակոչը, որոնց 18 տարին լրանում է մինչև 2016 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ, ինչպես նաև այն քաղաքացիների, որոնց նախկինում տրված պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետման իրավունքը դադարել է մինչև 2016 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ:
Հրամանագրի համաձայն` 2017 թվականի հունվար-փետրվար ամիսներին կզորացրվեն օրենքով սահմանված ժամկետում պարտադիր զինվորական ծառայությունն անցած զինծառայողները:

Society 13:04 17/11/2016 NKR
As Central Information Department of  the Office of the Artsakh Republic President informs in a released statement, according to the decree in January 2017 male citizens of the Nagorno Karabagh Republic to become 18 years old until December 31, 2016 inclusive, as well as those citizens whose draft deferment has been expired until  December 31, 2016 inclusive will be called up to mandatory military service.
In compliance with the decree within the period of January-February 2017 servicemen who have completed their mandatory military service will be demobilized from the army.