Քաղաքական 09:28 18/11/2016 Աշխարհում
Նոյեմբերի 17-ի լույս 18-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 100 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2400 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից:
Շփման գծի հյուսիսարևելյան (Յարըմջա) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (5 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը` պատասխան գործողությունների դիմելով միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

Politics 10:41 18/11/2016 NKR
Azerbaijani forces have violated the ceasefire regime along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan for 100 times on the night of November 17-18, firing over 2400 shots towards the Armenian frontier troops from weapons of different calibers.
As NKR Defense Ministry reports, the Azerbaijani forces have applied automatic grenade launcher in the northwestern (Yarmja) direction of the Line of Contact.
NKR Defense Army vanguard units continue confidently implementing their combat duties and resort to response actions in case of urgent necessity, reads the statement.