Քաղաքական 09:28 18/11/2016 Աշխարհում
Նոյեմբերի 17-ի լույս 18-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 100 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2400 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից:
Շփման գծի հյուսիսարևելյան (Յարըմջա) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (5 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը` պատասխան գործողությունների դիմելով միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана ночью произвели в направлении армянских позиций свыше 2400 выстрелов
В ночь с 17 на 18 ноября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня 100 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций свыше 2400 выстрелов.
В северо-восточном направлении линии соприкосновения (Ярымджа) ВС Азербайджана применили также Автоматический станковый гранатомет (5 снарядов).
«Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжили уверенно выполнять поставленную боевую задачу, прибегая к ответным действиям лишь в случае крайней необходимости», – говорится в сообщении.