Մշակույթ 09:37 19/11/2016 Հայաստան
Ջազ, բլյուզ, սոուլ, գոսպել ժանրերում հանդես եկող երիտասարդ երգչուհի Մարիաննա Լիման կրկին հաղթանակով է վերադարձել Հայաստան՝ այս անգամ մասնակցելով Վիեննայում կայացած «Vienna stars 2016» և Պրահայում կայացած «Prague stars 2016» երգի մրցույթներին: Այս մասին տեղեկացնում են հայաստանի կոմպոզիտորների միությունից:
Վիեննայում նա արժանացել է 1-ին պատվավոր մրցանակի, իսկ Պրահայում՝  լավագույն մրցանակի՝ իբրև հեղինակ-կատարող՝ իր «Falling» երգի համար: Երկու մրցույթների արդյունքում էլ նա նաև արժանացել է «Գրան Պրի» մրցանակի: Վիեննայում Մարիաննան կատարել է իր «Our Blues» երգը, որի հեղինակը Նարինե Զարիֆյանն է, իսկ խոսքերը գրել է ինքը՝ S.G.-ի հետ համատեղ:
Հայաստանի կոմպոզիտորների միության անդամ, կոմպոզիտոր Նարինե Զարիֆյանն էլ վիեննական մրցույթի կազմկոմիտեի կողմից արժանացել է միջազգային դիպլոմի՝ ջազային լավագույն ստեղծագործության համար։
Վիեննայի և Պրահայի միջազգային մրցույթներն  անցկացվել են «The festival bridges» միջազգային ընկերության կողմից: Ընդհանուր առմամբ, մրցույթներին ընդգրկված է եղել մոտ 2000 մասնակից՝ երաժշտական ու պարային անվանակարգերում:
Վիեննայի և Պրահայի մրցույթների ավարտին Մարիաննան նաև մեկնել է Օսլո, որտեղ ծանոթացել է տաղանդավոր ջազմենների՝ սաքսոֆոնահար Նիկ Սփիլբերգի և դաշնակահար Վիկտոր Բերեզինսկու հետ: Նրանց հետ միասին համերգով հանդես է եկել Օսլոյի հանդիսատեսի համար։ Երգչուհին հույս ունի, որ իրենց համագործակցությունը շարունակական կլինի:

Marianna Lima wins awards in Vienna and Prague song contests
Young singer Marianna Lima who performs in jazz, blues, soul and gospel genres, have returned to Armenia again with a victory. This time she has participated in Vienna stars 2016 (held in Vienna) and Prague stars 2016 (held in Prague) song contests. Composers' Union of Armenia reports about this.
In Vienna she won the award ranking the first honorary grade and In Prague she won the Best Award as an author-performer for her song "Falling". She has also won Grand Prix"award after the joint results of the two contests. In Vienna Marianna has performed "Our Blues" song composed by Narine Zarifyan. The song lyrics has been written by Marianna in cooperation with S.G.
Member of Composers' Union of Armenia Narine Zarifyan has been awarded with an international diploma by the Organizing Committee of the Vienna contest for the best jazz composition.
The song contests held in Vienna and Prague have been organized by The Festival Bridges international organization. A total of 2000 singers and dancers have taken part in the contest.
At the end of the Vienna and Prague contests Marianna also left for Oslo where she got acquainted with talented jazz musicians Nick Spielberg (saxophonist) and Victor Berezinsky (pianist). Together with the artists she performed in a concert for the Oslo audience. The singer hopes that their cooperation will be continuous.