Հասարակություն 10:18 22/11/2016 Աշխարհում
ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդում ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի հումանիտար հարցերով տեղակալը հայտարարել է, որ Սիրիայում շուրջ 1 միլիոն մարդ ապրում է մշտական սպառնալիքի տակ: Այս մասին գրում է Բի-Բի-Սի-ին:
Նրա խոսքով՝ վերջին  տարիներին Սիրիայում այն մարդկանց թիվը, ովքեր գտնվում են սպառնալիքի տակ, կրկնապատկվել է՝ հասնելով 974 հազարի: Նկարագրել է սիրիացիների վիճակը՝ մեկուսացած են, սոված, զրկված բուժօգնությունից և ենթարկվում են ռմբակոծության: Սիրիացիները չեն կարողանում օգնություն ստանալ, որպեսզի հեռանան վտանգավոր շրջաններից:
ՄԱԿ-ի պաշտոնյայի խոսքով՝ շատ դեպքերում սիրիացիները հայտնվել են նման իրավիճակում կառավարության գործողությունների պատճառով:

Society 11:25 22/11/2016 World
UN Assistant Secretary-General for Humanitarian Affairs of the UN Security Council has announced that over one million people in Syria are under constant threat of attacks.
As BBC reports, in his words the number of the Syrian civilians who are under constant threat, has doubled making up 974 thousand people. As he has put it, they are detached, hungry, deprived of any medical treatment and are under constant bombardments. And they cannot receive any aid to leave the dangerous areas.
According to the UN official in many cases the Syrian population have ended up in such a situation due to the actions of the government.