Հայաստանի հավաքականն առաջադիմել է 38 հորիզոնականով
Նոյեմբերի 24-ին հրապարակվել է ՖԻՖԱ-ի դասակարգման նոր աղյուսակը: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականն առաջադիմել է 38 տեղով և վաստակած 412 միավորով զբաղեցնում է աղյուսակի 87-րդ հորիզոնականը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ պաշտոնական կայքը:
Առաջին տեղում Արգենտինայի հավաքականն է, Բրազիլիան երկրորդն է, իսկ Գերմանիայի հավաքականը եզրափակում է լավագույն եռյակը:
Աշխարհի 2018 թ. առաջնության ընտրական փուլի Հայաստանի հավաքականի մրցակիցներից լավագույն արդյունքն ունի Լեհաստանի ընտրանին, որը 15-րդն է: Ռումինացիները 39-րդն են, Դանիան՝ 46-րդը, Չեռնոգորիան՝ 63-րդը, Ղազախստանը՝ 97-րդը:

Sport 15:31 24/11/2016 World
The new FIFA rankings was announced on November 24, Football Federation of Armenia reported. According to the new rankings, Armenian team moved up to the 87th place in the list following their impressive home win in the last match against Montenegro in the qualifying stage for the 2018 FIFA World Cup.
The current standing is an advance by 38 positions from the place the team had in the previous edition.
According to the new rankings, the list is still topped by Argentina, followed by Brazil and Germany.
Among Armenia’s competitors in the FIFA World Cup 2018 Group E Poland holds the highest 15th position, Romania is the 39th, Denmark - 46th, Montenegro – 63rd, and Kazakhstan is the 97th.