Կարեն Կարապետյանի ֆիգուրն օգտագործվելու է 2017թ-ի ընտրություններին արդյունք գրանցելու համար. Լևոն Զուրաբյան
Ազգային ժողովում այսօր լրագրողները ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանից հետաքրքրվեցին, թե ինչպես կմեկնաբանի ՀՀԿ համագումարում Սերժ Սարգսյանի այն հայտարարությունը, որ առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում ՀՀԿ-ի հաղթանակի դեպքում Կարեն Կարապետյանը կշարունակի գլխավորել կառավարությունը:
Ըստ Լևոն Զուրաբյանի` շատ պարզ հնարք է կատարվում:
«Սերժ Սարգսյանը «Ալ-ջազիրա»-ին տված հարցազրույցում ասել է, որ իր՝ վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնելու հարցը կախված է 2017 թվականի խորհրդարանական ընտրություններից: Ինքը նկատի չունի, որ 2017 թվականի ապրիլից հետո դառնալու է վարչապետ, այլ նկատի ունի, որ 2018 թվականի ապրիլի 9-ից հետո է դառնալու վարչապետ»,- ասաց Լևոն Զուրաբյանը:
Բնականաբար, ըստ պատգամավորի, 2017 թվականին ամբողջ Հանրապետական կուսակցությունը կարող է խոստանալ, որ վարչապետ լինելու է Կարեն Կարապետյանը:
«Ստացվում է, որ Կարեն Կարապետյանի ֆիգուրն օգտագործվելու է 2017 թվականի ապրիլի ընտրություններին արդյունք գրանցելու համար, բայց համաձայն հենց Սերժ Սարգսյանի ասածի՝ ինքը դառնալու է վարչապետ 2018 թվականին»,- ընդգծեց Լևոն Զուրաբյանը:
Հարցին՝ հավատո՞ւմ եք, որ մի գիշերում ՀՀԿ-ին անդամակցել է 7000 մարդ, պատգամավորը նշեց, թե «ջրի, լույսի, գազի աշխատողներին մասսայաբար ստիպել են ընդգրկվել կուսակցության մեջ»:

Политика 18:05 28/11/2016 Армения
Оппозиционер Л. Зурабян указал на «простой трюк», связанный с именем премьера Армении Карена Карапетяна
Фигура премьер-министра Армении Карена Карапетяна используется для регистрации определенного результата на предстоящих в апреле 2017 года  парламентских выборах. Об этом заявил сегодня журналистам в парламенте РА руководитель оппозиционной фракции Национального Собрания Армении «Армянский национальный конгресс» (АНК) Левон Зурабян.
На просьбу журналистов прокомментировать заявление президента РА Сержа Саргсяна, сделанное им на состоявшемся 26 ноября XVI съезде правящей Республиканской партии Армении, о том, что в случае победы РПА на предстоящих весной 2017г. парламентских выборах правительство республики вновь возглавит действующий премьер-министр Карен Карапетян, Л. Зурабян сказал: «Это простой трюк. Серж Саргсян в интервью Al Jazeera сказал, что вопрос, связанный с его избранием на должность премьер-министра, зависит от парламентских выборов 2017г. Глава государства не имеет в виду, что станет премьером после предстоящих в апреле парламентских выборов, он подразумевает, что это произойдет после 9 апреля 2018 года».
«Естественно, в 2017 году вся Республиканская партия Армении может обещать, что премьер-министром страны будет Карен Карапетян. Получается, что фигура К. Карапетяна используется для регистрации определенного результата на предстоящих в апреле 2017 года  парламентских выборах. Однако, согласно заявлению Сержа Саргсяна, он станет главой правительства в 2018 году», – подчеркнул Л. Зурабян.