Օրվա մամուլ 08:49 29/11/2016
Կառավարության միջանցքներում ներքին «եռուզեռ» է. այնտեղ կարծում են, որ հենց այնպես չէ կապի և տրանսպորտի նախարար նշանակվել «Ռոստելեկոմի» ներկայացուցիչը, ու առժամանակ հետո, ըստ ամենայնի, կառավարության U.com կապը կփոխարինեն «Ռոստելեկոմով»:
Կապի նախարար Վահան Մարտիրոսյանից «Հրապարակ»-ը փորձել է ճշտել` հնարավո՞ր է նման բան։ «Տեղյակ չեմ, դա մասնավոր գործարք կարող է լինել»: Հարցին՝ բայց ինքներդ «Ռոստելեկոմին» մոտ կանգնած մարդ եք, չէ՞, նա պատասխանել է. «Հիմա` ոչ, ես վաղուց վաճառել եմ իմ բաժնեմասը եւ դուրս եմ եկել այնտեղից` արդեն մի քանի տարի»: Դիտարկմանը, թե անհնա՞ր եք համարում նման բան, Մարտիրոսյանն արձագանքել է. «Ցանկացած բիզնես միջավայրում էլ նման բաներ հնարավոր են, սակայն ես տեղեկացված չեմ»:
«Ի դեպ, հիշեցնենք նաև, որ ապրիլյան պատերազմից հետո U.com-ը ղարաբաղյան սահմանին կապի միջոցներ էր անցկացնում, և այսօր, Ստեփանակերտում նստած, Բակո Սահակյանը և պաշտպանության համակարգի ներկայացուցիչներն ինտերնետով այլևս տեսնում են այն, ինչ կատարվում է սահմանագծում: Ինչպես նաև նոր տեխնոլոգիական խլացուցիչներ դնելու գործով են զբաղված, որ հակառակորդի թռչող սարքերի հեռակառավարման հնարավորությունները նվազեցնեն»,-հավելել է թերթը:

Пресса дня 11:40 29/11/2016 Армения
Газета «Грапарак» пишет, что в кулуарах правительства Армении «ажиотаж»: здесь считают, что представитель компании «Ростелеком» не просто так назначен министром транспорта, связи и информационных технологий и спустя какое-то время, правительство, судя по всему, откажется от связи U.com, предпочтя услуги «Ростелеком».
Корреспондент издания попытался уточнить у министра Ваана Мартиросяна, возможно ли подобное. «Я не в курсе, это может быть частной сделкой», - сказал министр. На вопрос, но ведь вы сами человек, близкий к компании «Ростелеком», министр ответил: «Сейчас уже нет. Я давно продал свою долю и ушел оттуда, уже несколько лет». На замечание, считаете, что это невозможно, Ваан Мартиросян отреагировал: «Подобное возможно в любой бизнес среде, но я не в курсе».
«Кстати, напомним, после апрельской войны, компания U.com проводила установку системы связи на карабахской границе и сегодня Бако Саакян и представители оборонной системы, сидя в Степанакерте, видят происходящее на передовой линии. Кроме того, занимаются также установкой новых технологических глушителей канала связи для уменьшения возможностей дистанционного управления БПЛА противника», - отмечает издание.