Բաղդասարյանը վաղը ազատ կարձակվի
Gelandewagen սկանդալային ավտոարշավի հայազգի մասնակից Մառա Բաղդասարյանը 24-օրյա ազատազրկումից հետո չորեքշաբթի ազատ կարձակվի: Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ վկայակոչելով դատարանի մամուլի քարտուղարին:
Նրա խոսքով, դատարանը դեռ ամբողջությամբ չի քննարկել Բաղդասարյանի չվճարած տուգանքների մասին նյութերին:
«Լսումներ կլինեն մինչև դեկտեմբերի 22-ը»,-նշում է աղբյուրը:
Ազատ արձակվելուց հետո Բաղդասարյանը պետք է կատարի 595 ժամ հարկադիր աշխատանք՝ Մոսկվայի Սոկոպ թաղամասում աշխատելով որպես դռնապան:
Բաղդասարյանին ձերբակալել էր ոստիկանությունը ոչ ճիշտ կայանման համար, հետագայում պարզվել է, որ կինն ունի չվճարած մեծածավալ տուգանքներ, որոնք նշանակվել են երթևեկության կանոնները խախտելու համար:
Դատարանը ստացել է տուգանք չվճարելու վերաբերյալ 51 նյութ, ծանոթացել է 47-ին: Ընդհանուր առմամբ տուգանքը կազմում է 139 հազար ռուբլի: Դատարանում կինն ընդունել է մեղքը:

Право 19:28 29/11/2016 В мире
В Москве участница гонок на «Гелендвагене» Мара Багдасарян закончит отбывать административный арест 30 ноября. Об этом сообщили «Интерфаксу» в пресс-службе Савеловского суда Москвы во вторник.
«Завтра она будет отбывать наказание до 18.00, а потом выйдет», - сказал пресс-секретарь суда Константин Тимошенко.
СМИ напоминает, что в ноябре сотрудники ГИБДД по Москве составили на Ленинском проспекте административный материал в связи с нарушением правил парковки машины на 23-летнюю жительницу столицы. Водителем оказалась участница громкого дела «о гонках на Гелендвагене» Багдасарян. В ходе проверки по базе данных инспекторы установили, что она ранее неоднократно нарушала правила дорожного движения, за что привлекалась к административной ответственности.
Мировой участок 353 Савеловского суда рассмотрел в течение восьми дней 51 административный протокол, составленный полицией на Багдасарян за неуплату в срок назначенных штрафов за нарушение ПДД.
По итогам рассмотрения Багдасарян были назначены два административных ареста на 10 и 14 дней, а также 595 часов обязательных работ и штрафы на общую сумму 139 тысяч рублей.