Մշակույթ 13:42 30/11/2016 Հայաստան
«Թեքեյան Կենտրոն» -ում դեկտեմբերի 2-ին բացվելու է ՀՀ և ԼՂՀ անկախության հռչակման 25-րդ տարեդարձին նվիրված արցախցի նոր սերնդի գեղանկարիչների և քանդակագործների «Ազատությունը այլընտրանք չունի.անկախություն» խորագրով ցուցահանդեսը:
Բարեգործական ցուցահանդեսին հնարավոր է  նաև աշխատանքների վաճառք, որից գոյացած ողջ հասույթը կհատկացվի երիտասարդ ստեղծագործողներին և Շուշիի կերպարվեստի թանգարանին:
Panorama.am-ին «Թեքեյան կենտրոն»-ից  հայտնեցին, որ ցուցահանդեսում ներկայացված են լինելու 7 գեղանկարչի և 2 քանդակագործի շուրջ 50 գեղանկարչական  աշխատանքներ և քանդակներ:
Ցուցահանդեսին ներկա կլինեն նաև արցախցի  երիտասարդ արվեստագետներից  մի քանիսը: Ցուցահանդեսը բաց կլինի մինչև դեկտեմբերի 30-ը:

Культура 15:06 30/11/2016 Армения
В центре «Текеян» в Ереване 2 декабря откроется посвященная 25-летию независимости Армении и НКР выставка работ карабахских художников и скульпторов нового поколения под названием «У свободы нет альтернативы. Независимость».
На благотворительной выставке будет организована также продажа картин, а вырученные средства будут переданы молодым авторам и Музею изобразительного искусства в Шуши.
Как  сообщили Panorama.am в центре, на выставке будут представлены порядка 50 картин и скульптур 7 художников и 2 скульпторов.
На выставке будут присутствовать также ряд молодых деятелей искусства из НКР. Выставка будет действовать до 30 декабря.