Քաղաքական 10:02 01/12/2016 Արցախ
Նոյեմբերի 30-ի լույս դեկտեմբերի 1-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 75 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է մոտ 2000 կրակոց: ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությan հաղորդմամբ, շփման գծի հարավային և հարավարևելյան ուղղություններով ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ /12 արկ/, իսկ արևելյան /Մարտունի/ պաշտպանական հատվածում`  82 մմ-ոց ականանետ /6 արկ/:
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ ուժերը դիմել են անհրաժեշտ գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրները:

Politics 10:32 01/12/2016 NKR
Overnight November 30-December 1, the adversary violated the ceasefire along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan more than 75 times firing over 2000 shots towards the Armenian frontier troops from weapons of different calibers. As the Press Service of the NKR Defense Ministry reports, the Azerbaijani forces also applied automatic grenade launchers (12 shells) in the southern and south-eastern direction of the Line of Contact and in the eastern direction (Martuni) the adversary applied 82mm mortars (6 shells).
NKR Defense Army forces took countermeasures to suppress the Azerbaijani provocation and continued confidently carrying out their military service.