10:34 03/12/2016 Հայաստան
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 3-ի ժամը 10.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհներն հիմնականում անցանելի են: Դժվարանացանելի է Բերդ-Ճամբարակ, Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը և Վարդենյաց լեռնանցքը:
Վարդենյաց լեռնանցքում, Չայնիի ոլորաններում՝ տեղ-տեղ, Ապարան-Արագած ավտոճանապարհին, Լոռու մարզի Սպիտակ, Տաշիր, Ստեփանավան քաղաքներում, Ոսկեպարի ոլորաններում առկա է մերկասառույց:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն` Լարսի անցակետը փակ է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար:

КПП «Верхний Ларс» закрыт для всех видов транспорта
Сегодня, 3 декабря, по состоянию на 10:30, дороги на территории Армении в основном проходимы. Об этом сообщает пресс-служба министерства по чрезвычайным ситуациям РА
Труднопроходимы автодороги Берд-Чамбарак и Сотк-Карвачар, а также перевал Варденяц.
На автодороге Апаран-Арагац, на дорогах в городах Спитак, Ташир, Степанаван Лорийской области, серпантинах Воскепара, на участке автотрассы Ереван-Севан, на дорогах Раздан-Цахкадзор, Раздан-Анкаван образовался гололед.
Согласно полученным из департамента ЧС МВД Грузии данным, КПП «Верхний Ларс» закрыт для всех видов транспортных средств.