Քաղաքական 10:56 05/12/2016 Հայաստան
Արտգործնախարարության լրատվական ծառայությունից ներկայացնում են ԱԳ նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանի պատասխանը «Արմենպրես» գործակալության հարցին:
«Արմենպրես». Պարոն Քոչարյան, ինչպե՞ս կմեկնաբանեք Ադրբեջանի նախագահի վերջին հայտարարությունը, որում վերջինս տարածքային պահանջներ է ներկայանցում ՀՀ նկատմամբ:
Շ. Քոչարյան. Ադրբեջանի անթաքույց պահանջները ՀՀ տարածքների նկատմամբ ակնհայտ ձևով ապացուցում է, թե ինչու միջազգային հանրությունը պետք է ճանաչի Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության անկախությունը, իսկ Ադրբեջանը պետք է միջազգային պատասխանատվություն կրի ինքնորոշված Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության դեմ սանձազերծած ռազմական ագրեսիայի և դրա հետևանքների համար:

Politics 11:43 05/12/2016 Armenia
Deputy Foreign Minister: Azerbaijan should bear international responsibility for the aggression unleashed against the Nagorno-Karabakh Republic
Armenian Deputy Foreign Minister Shavarsh Kocharyan has reacted to the recent statement of the president of Azerbaijani, in which the latter presented territorial claims towards the Republic of Armenia.
At the request by “Armenpress” news agency to comment on, Shavarsh Kocharyan has responded: “Uncovered claims of Azerbaijan towards the territories of Armenia openly prove why the international community should recognize the independence of the Nagorno-Karabakh Republic, whereas Azerbaijan should bear international responsibility for the aggression unleashed against the self-determined Nagorno-Karabakh Republic and its consequences”.