Քաղաքական 09:54 14/12/2016 Արցախ
Դեկտեմբերի 13-ի լույս 14-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային /Հադրութ/, արևելյան /Մարտունի-Ակնա/ և հյուսիսարևելյան /Մարտակերտ/ ուղղություններով հակառակորդը շարունակել է  տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը:  ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, շուրջ 90 անգամ տեղ գտած խախտումների ընթացքում ադրբեջանական զինուժը հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակել է մոտ 1900 կրակոց, որից 56-ը`‹‹CBD›› և ‹‹Իստիգլալ›› տիպի դիպուկահար հրացաններից: Բացի հրաձգային զինատեսակներից Մարտակերտի պաշտպանական ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաև 60 մմ-ոց ականանետ /3 արկ/:
Հավատարիմ մնալով ընտրած մարտավարությանը, ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հիմնականում ձեռնպահ են մնացել ադրբեջանական կողմի սադրիչ գործողություններին պատասխանելուց և հակազդիչ քայլերի  դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:
Առաջնագծի ամբողջ երկայնքով Արցախի զինված ուժերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Политика 10:12 14/12/2016 НКР
В ночь с 13 на 14 декабря в южном (Гадрут), восточном (Мартуни-Акна) и северо-восточном (Мартакерт) направлениях линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана продолжали нарушать режим прекращения огня из стрелкового оружия различного калибра (около 90 раз). Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период противник произвел в направлении армянских позиций около 1900 выстрелов, 56 из них – из снайперских винтовок «Истиглал» и СВД.
Помимо стрелкового оружия в направлении Мартакерта ВС Азербайджана применили также 60-миллиметровый миномет (3 снаряда).
«Оставаясь приверженными избранной тактике, передовые подразделения Армии обороны НКР в основном воздерживались от ответных действий на провокации азербайджанской стороны, предпринимая контрмеры лишь в случае крайней необходимости.
ВС НКР продолжают с уверенностью выполнять поставленную боевую задачу по всей протяженности передовой линии», – говорится в сообщении.