Առողջություն 13:05 15/12/2016 Հայաստան
«Դեղերի մասին» ՀՀ նոր օրենքն այսօրվանից ուժի մեջ է մտել։ Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ  բոլոր այն նորմերը (այդ թվում` դեղերը դեղատոմսով բաց թողնելու վերաբերյալ), որոնց կիրարկման համար օրենքով նախատեսված են ենթաօրենսդրական ակտերի (կառավարության որոշումներ, առողջապահության նախարարի հրամաններ) ընդունում, կգործեն համապատասխան ենթաօրենսդրական  ակտերի ընդունումից և ուժի մեջ մտնելու պահից` հիմք ընդունելով «Իրավական ակտերի մասին» ՀՀ օրենքի  68-րդ հոդվածի 4-րդ մասը:
Ենթաօրենսդրական ակտերի ընդունման և ուժի մեջ մտնելու մասին ՀՀ առողջապահության նախարարությունը լրացուցիչ կծանուցի:

Health 13:34 15/12/2016 Armenia
The new RA law “On Drugs” has taken effect from today. The Ministry of Health informs that all the norms (including the norm to release the drugs upon a prescription) that require adoption of legal acts to be implemented as prescribed by law (government decisions and executive orders by the Minister of Health) will take into effect when the appropriate legislative act is adopted and enters into force pursuant to Part 4 of Article 68 of the RA law on “Legal Acts”.
RA Ministry of Health will provide additional information when the legal acts are adopted and take into effect.