Քաղաքական 14:47 15/12/2016 Հայաստան
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՌԴ մշակութային գործիչ, հայազգի անվանի երաժիշտ և նկարիչ, ռեժիսոր և պրոդյուսեր Ստաս Նամինին՝ Անաստաս Միկոյանին, ով Հայաստանում է գտնվում հայ-ռուսական համագործակցության շրջանակներում իր հոբելյանի՝ ծննդյան 65-ամյակի առիթով ս.թ. դեկտեմբերի 14-20 Երևանում անցկացվող միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով: Այս մասին հայտնում է նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Ողջունելով անվանի մշակութային գործչին Հայաստանում՝ Նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ հայ ժողովուրդը մեծ հարգանք է տածում իր տաղանդաշատ հայրենակցի նկատմամբ, ով մեր ժողովրդի համար բոլոր դժվարին պահերին եղել է նրա կողքին և այսօր էլ իր հոբելյանը նշում է Հայաստանում՝ բազմաթիվ մշակութային միջոցառումներով բարձրացնելով մարդկանց տրամադրությունը, նրանց հաղորդակից դարձնելով բարձրաճաշակ ստեղծագործություններին:
Նախագահը բարձր է գնահատել տարիներ ի վեր տարբեր բնագավառներում Ստաս Նամինի գործունեությունը, ով արժանիորեն շարունակում է իր հրաշալի ընտանիքի լավ ավանդույթները:
Ստաս Նամինն իր համար մեծ պատիվ համարելով Հայաստան այցելությունը՝ ընդգծել է, որ Հայաստանն իր ընկալումներում մշտապես եղել է հեքիաթային երկիր և անկեղծորեն ուրախ է, որ նման հնարավորություն ունի այստեղ ցուցադրելու այն ամենը, ինչով զբաղվում է. «Ես դաստիարակվել եմ հային բնորոշ ոգով և անչափ շնորհակալ եմ հրավերի ու ջերմ հյուրընկալության համար»,-Նախագահի հետ հանդիպմանը նշել է անվանի մշակութային գործիչը:

Культура 15:17 15/12/2016 Армения
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня деятеля культуры РФ, известного музыканта, художника, режиссера и продюсера армянского происхождения Стаса Намина (Анастаса Микояна). Подробности передает пресс-служба главы армянского государства.
Стас Намин находится в Армении для участия в проходящих 14-20 декабря в Ереване мероприятиях по случаю его 65-летнего юбилея.
Приветствуя известного деятеля культуры в Армении, президент Саргсян отметил, что армянский народ относится с большим уважением к своему талантливому соотечественнику, который в самые трудные для армянского народа минуты находился рядом с нами и сегодня отмечает свой юбилей в Армении, многочисленными культурными мероприятиями поднимая настроение людей, делая их причастными к высокохудожественным произведениям.
Президент Армении высоко оценил многолетнюю деятельность Стаса Намина в различных сферах, отметив, что он достойно продолжает хорошие традиции своей замечательной семьи.
Стас Намин, назвав большой честью для себя визит в республику, подчеркнул, что Армения в его восприятии всегда была сказочной страной. По словам Намина, он искренне рад за возможность демонстрировать здесь все то, чем занимается. «Я был воспитан в присущем армянину духе и безмерно рад  за приглашение и теплый примем», – сказал он на встрече с президентом Армении.