Հասարակություն 14:27 16/12/2016 Հայաստան
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 16-ի ժամը 14.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի և փակ ավտոճանապարհներ:
Փակ են Ախուրյան-Գյումրի-Վանաձոր (միակողմանի), Բերդ-Ճամբարակ, Զարինջա-Ցամաքասար, Մաստարա-Ծաղկասար, Ապարանի և Ամասիայի տարածաշրջանների միջհամայնքային ավտոճանապարհները:
Դժվարանցանելի են Տիգրանաշենի ոլորանները, Սոթք-Քարվաճառ, Գյումրի-Վանաձոր, Վանաձոր-Ստեփանավան-Ալավերդի, Վանաձոր-Դիլիջան, Սարավան-«Զանգեր», Աշոցքի և Արագածի տարածաշրջանների միջհամայնքային ավտոճանապարհները, Շիրակի մարզի ավտոճանապարհները և Վարդենյաց լեռնանցքը:
Չայնիի ոլորաններին, Սյունիքի, Տավուշի մարզերի բոլոր ավտոճանապարհներին և Անիի տարածաշրջանի  միջհամայնքային ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ, Կոտայքի մարզի Աբովյան, Հրազդան, Չարենցավան, Արարատի մարզի Մասիս, Արտաշատ, Լոռու մարզի Վանաձոր, Սպիտակ, Արագածոտնի մարզի Թալին, Ապարան, Շիրակի մարզում առկա են տեղումներ ձյան տեսքով:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է միայն մարդատար ավտոմեքենաների համար՝ անվաշղթաների կիրառման դեպքում: Ռուսաստանի հատվածում կան 515 կուտակված բեռնատարներ:

Общество 15:22 16/12/2016 Армения
Сегодня, 16 декабря, по состоянию на 15:00, на территории Армении есть закрытые и труднопроходимые автодороги. Об этом сообщает пресс-служба министерства по чрезвычайным ситуациям РА.
Закрыты автодороги Ахурян-Гюмри-Ванадзор, Берд-Чамбарак, Заринджа-Цамакасар, Мастара-Цахкасар, а так же межобщинные дороги регионов Амасия и Апаран.
Труднопроходимы серпантины Тигранашена, автодороги Ширакской области, Сотк-Карвачар, Сараван-Зангер, Гюмри-Ванадзор, Ванадзор-Дилижан, Ванадзор-Степанаван-Алаверди, а так же дороги регионов Ашоцк и Арагац и перевал Варденяц.
На всех дорогах Тавуша, Сюника и региона Ани местами образовался гололед.
В Вайоцдзорской, Ширакской, Котайкской областях, городах Масис, Арташат Араратской области, Ванадзор, Спитак Лорийской области, Талин, Апаран Арагацотнской области идет снег.
Согласно полученным из департамента ЧС МВД Грузии данным, автодорога Степанцминда-Ларс открыта только для легковых автомобилей – при использовании колесных цепей противоскольжения. На российской стороне застряли 515 грузовых автомобилей.