Հ1-ի լրատվականը կանվանափոխվի. ՀԺ
Հանրային հեռուստաընկերության լրատվական հաղորդումը կանվանափոխվի: «Առաջին լրատվականի փոխարեն այն կկոչվի «Օրակարգ»: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասել է Հանրային հեռուստաընկերության լրատվական և վերլուծական հաղորդումների տնօրեն Հանրություն Հարությունյանը:
Հարցին՝ «Օրակարգ» է կոչվելու ինչպես Տիգրան Նաղդալյանի հաղորդո՞ւմը, Հարություն Հարությունյանը նկատել է, որ Տիգրան Նաղդալյանի ժամանակ «Օրակարգը» շաբաթական մեկ անգամ էր եթեր հեռարձակվում, իսկ այս դեպքում ամենօրյա լրատվություն է եթեր հեռարձակվելու, փոփոխվելու է նաև լրատվական հաղորդման տաղավարը; Ստեղծվելու է նաև «Օրակարգից դուրս» հաղորդումը, որը հարցազրույցի ժանրում է լինելու, մի փոքր այլ մոտեցումներով:
«Հ1-ի համար նոր դեմք է լինելու: Փակագծերը չբացեմ, նոր տեսքով, նոր իմիջով կլինի»,- ասել է Հարությունյանը:

Пресса дня 13:14 20/12/2016
Информационная программа Общественного телевидения Армении «Первый информационный» будет переименована, она будет называться «Повестка» («Оракарг»). Об этом в беседе с корреспондентом газеты «Айкакан жаманак» сообщил директор информационных и аналитических программ Общественного телевидения Арутюн Арутюнян.
На вопрос, информационная программа называется «Оракарг» как в свое время передача Тиграна Нагдаляна, Арутюн Арутюнян отметил, что во время Тиграна Нагдаляна программа выходила в эфир раз в неделю, а в этом случае речь идет о ежедневных информационных выпусках, кроме того, будет изменена также студия программы.
Появится также новая передача «За рамками повестки», в стиле интервью, с несколько иными подходами.
«У Общественного телевидения Армении будет новое лицо. Не буду раскрывать скобки, но изменятся и формат, и имидж», - сказал Арутюн Арутюнян.