Օրվա մամուլ 09:03 20/12/2016
Ինչպես և հայտնել էինք, Լևոն Տեր-Պետրոսյանի ելույթը շատ մեղմ էր իշխանության քննադատության տեսանկյունից։
«Ժամանակ»-ին հաջողվել է պարզել,  որ Տեր-Պետրոսյանի  ելույթն  ամբողջությամբ  համաձայնեցված է եղել  ՀՀ նախագահական  նստավայրի  հետ։
«Ավելին՝ հրահանգվել է, որպեսզի  որևէ ՀՀԿ-ական  բացասական և վիրավորական  պատասխան չտա Տեր-Պետրոսյանին։  Նախորդ երկու օրերին  հանրապետականների  արձագանքը՝ հենց այդ որոշման հետևանքն է։  ՀԱԿ-իշխանություն առևտուրը  առաջիկա խորհրդարանում  տեղի շուրջ շարունակվում է»,-գրել է թերթը:

Пресса дня 11:10 20/12/2016 Армения
Газета «Жаманак» пишет, что, как и сообщалось ранее, выступление Левона Тер-Петросяна было очень мягким с точки зрения критики властей.
Как удалось выяснить изданию, выступление Левона Тер-Петросяна было полностью согласовано с президентской администрацией.
«Более того, представителям Республиканской партии Армении поручено не выступать с негативными и оскорбительными заявлениями в адрес Тер-Петросяну. Реакция республиканцев за предыдущие два дня стала результатом именно этого решения. Тем самым торг между АНК и властью вокруг мест в парламенте продолжается», - отмечает газета.