Հասարակություն 14:41 20/12/2016 Հայաստան
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 20-ի ժամը 14.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Սարավան-«Զանգեր», Սոթք-Քարվաճառ, Վանաձոր-Դիլիջան, Վանաձոր-Ստեփանավան-Ալավերդի, Բերդ-Ճամբարակ, Մարալիկ-Լանջիկ, Մարալիկ-Արթիկ, Վարդաղբյուր-Աշոցք, Ծովամարգ-Ամասիա, Սիսիան-Կապան ավտոճանապարհներին  և Վարդենյաց լեռնանցքում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար՝ անվաշղթաների կիրառման դեպքում: Ռուսաստանի հատվածում կան 77 կուտակված բեռնատարներ:

Society 15:22 20/12/2016 Armenia
The Ministry of Emergency Situations of the RA reports that as of 14:00, 20 December certain highways in Armenia are difficult to pass.
Vardenyats Pass and Sotk-Karvachar Highway are difficult to pass.
The highways of Saravan-Zanger, Sotk-Karvachar, Vanadzor-Dilijan, Vanadzor-Alaverdi-Stepanavan, Berd-Chambarak, Maralik-Lanjik, Maralik-Artik, Vardaghbyur-Ashotsk, Tsovamarg-Amasia, Sisian-Kapan, as well as Vardenyats Pass are partially covered with clear ice.
According to the information received from the Emergency Management Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia, Stepantsminda – Lars Highway is open for all types of vehicles with antiskid chains. 77 trucks are accumulated in the Russian part of the checkpoint.