Հասարակություն 09:44 20/12/2016 Աշխարհում
Գերմանիայի մայրաքաղաքում բեռնատարը մխրճվել է սուրբծննդյան տոնավաճառում մարդկանց բազմության մեջ: Ռիա նովոստին գրում է, որ առնվազն 12 մարզ է զոհվել, 48 մարդ տուժել է:
Գերմանիայի ոստիկանությունը հաստատել է, որ բեռնատարը  դիտավորյալ է մխրճվել մարդկանց բազմության մեջ:
Բեռնատարում երկու մարդ է եղել, նրանցից մեկը մահացել է հենց տեղում, երկրորդը, տեղեկատվության համաձայն, Աֆղանստանի կամ Պակիստանի քաղաքացի է, բռնել է այն պահին, երբ փորձել է թաքնվել:
Լենտա. ռու կայքը գրում է, որ  բժիշկները տուժածներից շատերին հենց տեղում են  օգնություն ցուցաբերել: Ավելի վաղ N-TV հեռուստաալիքին ասել էր, որ ոստիկանությունը չի բացառում ահաբեկչության վարկածը:
Դեկտեմբերի 16-ին գերմանական մեկ այլ քաղաքում կրկին սուրբծննդյան տոնավաճառում  12-ամյա տղան փորձել էր պայթուցիկ պայթեցնել: Նա  Գերմանիայի քաղաքացի է իրանական ծագումով: Երեխային հավաքագրել է հավանաբար «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման անդամներից մեկը:

Общество 10:15 20/12/2016 В мире
Двенадцать человек погибли и 48 были госпитализированы в Берлине после того, как грузовик протаранил рождественскую ярмарку в оживленном центре города, близ нескольких крупных достопримечательностей. Информацию передает РИА Новости.
Сообщается, что за рулем был, предположительно, беженец из Афганистана или Пакистана, а рядом находился польский гражданин, который работал на этой машине водителем.
Водитель грузовика скрылся с места преступления, но, по данным берлинской полиции, был схвачен, в настоящее время его допрашивают. Второй человек, который находился в кабине грузовика во время наезда, погиб.
По данным властей, многое указывает на то, что произошедшее было терактом.
Расследование ведет уголовная полиция Берлина, дело взяла на контроль генпрокуратура Германии, сообщил глава минюста Хайко Маас.